Oyun bilgisayarı?

Size örnek vereyim.

Intel Core 2 Duo E4500 (2.2 GHz)
2 GB Ram
Sapphire ATI Radeon X1950GT (256 MB GDDR3)
250 GB Harddisk

masaüstü sistemimde orta-düşük ayarda 1280*1024 çözünürlükte çoğu zaman akıcı(şehir içinde ve yoğun trafikte hafif kasma oluyor) oynadığım Euro Truck Simulator 2 oyununu,

Intel Core i5 3210m
4 GB Ram
AMD Radeon 7670m
320 GB Harddisk

HP G6 laptopumda 1366*768 çözünürlükte (aynı ayarlarda) sadece ölçeklemeyi %150 yaparak gayet akıcı oynuyorum. Yüksek ayarlara geçtiğimde ise kasıyor.

Notebook ve masaüstü bilgisayarların işlemci ve ekran kartlarının karşılaştırıldığı şu sitelere göz atabilirsiniz.

İşlemci
Ekran Kartı(Kısıtlamalarda "show desktop and notebook GPUs" seçerek görebilirsiniz.)

600-700 TL'ye alacağınız laptoplarla ancak pes fifa CS gibi oyunlar oynabilirsiniz. Bir de bu fiyat aralığında intel atom gibi kırpılmış celeron işlemci kullanılan modeller de mevcut. Tavsiyem Freedos(işletim sistemsiz) satılan modellere bakmanız. En azından 200 tl kar edersiniz. Freedos modeller fiziksel mağazalarda satılmıyor. Online satış yapan sitelere bakmanız gerekecek. Fiyat araştırması için buraya bakabilirsiniz.

Dedıklerınıze katılıyorum anca basit oyunları oynayabilir. ofiyatao kadar oyun aga

Beyler 655 Tl ye sıfır pc buldum HP nin bilgisayar
Ram:4 gb
İşlemci: İntel i5
Bellek:500gb
İşlemci hızı: 3 ghz
Ekran kartı:Amd

Link atıcam arkadaşlar.

Son düzenleme:
Bu arada herkeze ıyı bayramlar

Arkadaşlar o bilgisayar stoklarda bıtmıs eskı bır bilgisayarmış.Yenı çıkan bır pc var lenova nın onu almayı dusunuyorum sizce nasıl.Birde Kurban Bayramında para bırıktırdım 1500 tl civarında başka iyi bilgisayar varmı oyun oynayabiliceğim.
LİNK:Lenovo G500 59-390098 Core i5-3230M 2.60 Ghz 4 GB 500 GB 2 GB VGA 15.6 Freedos « Laptop , Laptop Fiyatları , Asus Notebook , Lenovo Notebook , HP Fiyatları , Kampanyalı Laptoplar , Artes Tablet
Free dos arkadaşlar ben kendim yüklicem.

Arkadaşım sen 1000-1100 TL'ye oyun pcsi alamazsın. o parayla kişisel bir pc alabilirsin. yani. ama sen yinede CHIP adlı bilgisayar dergisini aal. orada her ay oyun, kişisel, üst düzey oyun pc si falan var. Yani oradaki Bilgisayarı görmen lazım insana "1 trilyon borcum olsun ama yinede o bilgisayr benim olsun" dedirtiyor. Pc de 20 den fazla oyun kaldırıyor. Bu ayki sayısında 35 den fazla oyun kaldırıyor yazmışlar fiyatı 10.000 TL harika bir şeyt ama bence dergiyi al bi kontrol et. Carrefour veya migrosda her ay çıkyıor fiyastı 7 tl pc nin CPU soğutucu 186.99 tl yemin ederim bilgisayrın birde suyla soğutucusu var hiç hissetmessin ısındığını çok büyük özellikleri var. ben mesela 1300 tl ye kişisel bilgisayar aldım. Özellikleri düşük. 2GB RAM, 320GB HDD, 512MB EKRAN KARTI, 1.10GHZ İŞLEMCİSİ var yani kişisel bilgisyar var 1000 tl'ye..

@enis56 sanırım formu geziyorsun, mesaj yazmadan konunun açılma ve son mesaj tarihlerine bakarsan memnun oluruz. Totalde 6 mesajın var 4 ü yıllanmış 2003 - 2006 lardan kalma diğer ikiside geçen yılın aralık ayına ait konular. Geleceğe dönüş mü yapıyorsun ne yapıyorsun anlayamadık :cool:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri