Oxford'lu roket mühendisi daha iyi yemek pişiren bir tencere teknolojisi geliştirdi

Amishlerlemi yasasak ne yapsak usta ?

Amishler kadar degil ustadim mesajimda yazdigim gibi tadimizi tuzumuzu kaciracaksa eger diyorum teknoloji elbette gerekli ama bazi seylerin özünü bozmasina izin verilmemeli diye düsünüyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Önemli olan ısının az kayıpla verimli bir şekilde transferi değil mi? Yemeğin çabuk pişmesi istenmiyorsa kısık ateş kullanılır. Bence faydalı bir buluş. Bu tencereyi odun ateşine koyarak kullanacağım diyorsanız haklısınız yapacak bir şey yok :)

Bir de anana sormak lazım.
Odun kesecek taşıyacak ocakla uğraşacak yemek pişerken başında o da pişecek isi pası temizliği ayrı dert yetmedi birde kalaycı yolu gözleyecek yoksa bakır zehirlenmesinden bebe şebe pert ....neymiş efendi tencere yalayacakmış.
Dua ne ki , ayağının altını öpsen ödeyemezsin...
Aynı şartlarda krom olsa da olur alüminyum olsa da olur fark edemezsin.
Çünkü işin sırrı yavaş pişmesinde , [MENTION=125101]accord_sdt[/MENTION] nin yazdığı gibi..
Ayrıca sizin köy baya zenginmiş kalaylı bakır kabı bulmak kolay mı toprak kap neyimize yetmez.
Güveç diye yediririz bilmeyene... :rolleyes:
[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] hocadan ilk azarimi yediğime göre artık profesyonel KK üyesi oldum sayılır dimi :D

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri