Otomatik yemleme kumanda devresi

Bunun bir benzerini bende akvaryumum için düşündüm, arduino ile yapacaktım malzemeleri aldım mini servo motorla günde iki yada üç kez yemleme yapacaktı. Fakat program yazma işini pek beceremedim. Ardından benim ufaklık yaşı itibari ile (15 aylık) fazla kurcalayınca akvaryumu komple kaldırdım ve proje rafa kalktı tabi ama belki sizde buna benzer bir şey yapabilirsiniz. Arduino ile alarm gibi servo motor kullanarak olabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustam işte bunu kumanda devresini bir türlü kuramadim. Ayrıca aklıma takılan bir Kaç soru da var. Motor ıleri swiche gelince aniden +,- yi yer degicek ya bu zamanla motora zarar verir mi?
Birde ileri swich ten sonra geri gelecek ve geri swchte duracak. Bunu yapamadım ustam

İleri vardığında 1 daikka orada beklese sorun olurmu...?

1 dakika uzun bir süre olur ustam.lakin 5 ,6 sn gibi bir süre düşünüyorum.

Bütçede sıkıntı yoksa Akıllı röle ile yapın. Temiz iş olur.
Gemo ---- AR2-A-24VDC-8D-RTC (Hiç kullanmadım ama işini görür herhalde)
Siemens Logo, Schneider Zelio .............

zeybek ustam cat ct9182 zaman saatinde Autonics AT11EN-1 Analog Soketli Zaman Rölesini ayarladığımız zaman diliminde çektirip ucunda tambur bulan motoru zaman rölesi süresince döndürüp resimdeki hareketi yapmak istiyorum.
Sorum her pals geldiğinde motor bağladığı noktayı bulur mu? yoksa swich le zaman rölesini resetlemek mi gerekiyor..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntıs2.JPG
    Ekran Alıntıs2.JPG
    15.2 KB · Görüntüleme: 23

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular