Otomatik Uzaktan Kumanda ile Araç Çalıştırma

konu acilali baya bi zaman olmus yazilan mesajlari hepsini okuyamadim ancak boyle sorunlarda aracin sarz lambasina yapilacak bir baglanti ile sorun hallolacaktir tam detayli bir bilgim olmasada mars dinamosuna giden kabloyu sarj lambasi ile kontrol ederek olacaktir diye dusunuyorum

siz en iyisi aracın içine binerek çalıştırın.

en kolay yöntem 27 mhz bir alıcı verici ile işini gör. marş kablolarını rölenin açık ucuna bağla. kolay basit ve temiz bir iş yapmış olursun. bozulunca kolay tamir edersn

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/uzaktan-motor-calistirma-modulu-57926597

arkadaşlar, yukarıdaki linkteki ilana göz atarsanız mevcut uzaktan kumanda sisteminze uyumlu, (extra başka kumandaya ihtiyaç kalmadan aracınızın kendi uzaktan kumandası ile uyumlu) manuel vitesli araçlarda vitesde unutma, çalışırken unutma ve hırsızlık emniyetlidir, aracı çalıştırmak için marşa zamanlı basmaz, araç çalışana kadar basar, enfazla 5 sn. ama araç bu süreden önce çalışırsa marşa basmayı bırakır, arka arkaya 3 kere çalıştırmayı dener. çalışmazsa uzaktan kumanda ile tekrar çalıştırma denenebilir. TÜRK MALI 3 yıl garantili bir cihazdır. kısa süreli kampanya vardır. teşekkürler

yardımlarınız için tek tek teşekkür ederim. sorunu sizler yardımıyla hallettim marsa giden kabloyu roleden geçirdim roleyide akü lambasına bağladım lamba sönünce role voltajı geçirmiyor ve marş kesiliyor. Önemli kısmı buydu halloldu :)

arkadaşim ben uzerinde calışıyorum cok basit ama aracının bagaj duğmesini kumandaya bağlatacaksın sistem bu aracın içine star stop butonu koyuluyo kontak devrsinden uclar cıkarılıyo basit ama 2 tane kendi tasarımım olan eletronik devreye gırıyo kumandadan calışmma yapman için tefaruat buyuyo ayrıca arac ısıtmalı ıse ısıtma cıklesi problem dizel ise belı sure bekleme zunluluğu var dızel araclarda hava sartlarına gore uzun yada kısa calışıyor yanı motorun sğukluk derecesıne gore bujiler devrede kalıyor buna bağlı olarak marj suresı cok onemli yağ lamsına veya sarj lambasından uc alarak planlamısınız sarj yada ya lamasında yanma sonme olğunda marjş devreye gırıyo yani olmadık yerde basınıza bırsuru masraf cıkıyo sonuc ben :) ayrıca vıteste kaldığında aracın kendi kendine gitiğini beli sure sonra başka yerleden alabilirsin :D ama benim sistemde cok farklı değil once kapıları acıyorsın alarm deve dısı kalıyor kendi sisteminde normal olara anahtarlı acmaya kalkarsan kapılar klitli şekilde alarm calar neyse bagaş duğmesine bastığnda kontak acılıyor direksiyon klidi varsa ozel bı tasarımla devre dışı bırakılıyo start duğmesine basıyorsun araba calışıyor tabi bagaj duğmesıne bastığında ısıtma sıtemlerı devreye teyıbınız kontağa bağlı ise oda calışıyor :) sıze sadece star butonuna basmak kalıyor bu kadar ayrıca stop etmek ıcın start butonuna bırkere daha basmak yeterlı oluyor bır ozelikte arabanız calışıyo ıse kapıları alarm kumandasından klitledinizmi arac otomatik kontak kapatıyor yanı arac calışık cıkabilirsiniz:D hem olan ustu bır koruma yapıyor hemde alarm sıstemı devereye gırıyor kısacası bıraz kafa patlatıım ama oldu. saygılarr iletişim için [email protected]

şimdii barmak okuyuculu bır sıstem duşunuyorum yeni anahtar yok kontak yok arac seni goruyor veya barmak ızınden tanıyor barmak izi kayıtlı sıstem olarak tasarım ediyorum arac seni goruyo kontak acıyo hava soğuk ıse ısıtmalı koltuğunuz var ıse devreye gırıyo veya eletrikli klimanız varsa devreye gırıyor bı cok ozelik yani sıze sadece star dıyıp surmek kalıyor stop değip arabadan ıner ınmez arac stop edıyor kapılar klitlenıyor sadece bır kredi kartı gıbı ehliyet arkasına montaj edilecek herşey tamam ssadece kart ve yazılım sıkıtısı cekiyoruz yazılımcı araşlarvarsa maıl yolu ıle ulasabılırle sorular bıraz kazık :) yanlız yardımcı oldum sanırımm :)

anlasıldıgı kadarı ile güzel bi modül yapmışsınız ama benim ek module ihtiyacım yok alarmın kendinde var bu özellik adamların tek yapmadığı veya benim arabada düzgün çalışmayan kısmı marş süresi olmuş bu alarmı kullanan baska araç sahiplerinden hiç şikayet yokmuş çünkü :) Üzerinde calıştıgınız parmak okuyuculu sistem olursa ilk kullananlardan olmak isterim

Yağ lambasını kullanabilirsin marşlamayı durdurmak için süreyi uzatmak içinde basit zamanlayıcı devreler kullanabilirsin

bu iş için en uygun olan sistem crank shaft sensörüdür. buradan devir bilgisi gelmektedir. 1000 rpm de marşı kes diyebilirsiniz yada 500rpm de.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri