Otomatik tip o.g parafodurlar varmıdır?

herkeze selamlar.
bu parafodurlar 1 kere görevini yapınca, patlıyor ve yenisi ile değiştiriliyor..
nette çok araştırdım ancak bulamadım. bu parafodurların çalışma mantığı olarak otomatik sgorta benzeri olupta çok defa kullanılan modelleri varmıdır..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
parafudur görevi hata düşen yıldırımı toprağa vererek sistemi korumak tır
patlayan yeni si ile değiştirilir. yönetmenlik böyle der ama ben 45 senedir bu işin içindeyim
daha değitirilen parafudur görmedim patlayan parafudurun bağlantısı iptal edilir.

parafudrlar her görev yaptığında patlar diye bir şey söz konusu değildir.Parafudr kısa devre akımı 10 KA seçilir ise,ark boynuzu mesafeleri uygun olur ise,aynı hattın çeşitli yerlerinde parafudr tesis edilir ise,parafudr patlamalarının önüne geçilebilir.Tabi bütün parafudrların çıkışına parafudr ayırıcısı mutlaka takılmalıdır.

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. bizde parafodurlarımız yeniliyoruz. sonra tek tek arızalanıp devre dışı bırakılıyor. en sonunda tekrar komple yenileniyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri