Otomatik kumanda

tamam panel üzerinde kumanda ediyoda plc neyi kumanda ediyo kontaktörümü bu motorları kendi üzerinden açıp kapayamaz motora giden güç kabloları nerden çıkıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
plc kontaktörünü söküp şunu kullanabilirsin hem mekanik kilit olur
Screenshot_20200103_082954.jpeg
1578029533143.jpeg

Dediklerinden birşey anlaşılmıyo , detaylı bir şey bekliyorum

Buyrun, pıyasada bulabılecegin malzemelerden cizmeye calısdım. Ilave zaman calısması icin, bir anahtar koydum, Hıc calısmaması veya erken kapatmak için bu anahtarı kullanın. Zaman rölesini 5 dakıkayı cıne alacak sekılde secin.
Plc kumandası giriş çıkısların 24 V. dc oldugunu düşünerek malzemelerı 24 volt secdim. Siz , kendi düzenime göre secim yapın.
Kolay gelsın..

Ekli dosyalar

• PLC KONTROLLU MOTOR.pdf
    42.2 KB · Görüntüleme: 20
Buyrun, pıyasada bulabılecegin malzemelerden cizmeye calısdım. Ilave zaman calısması icin, bir anahtar koydum, Hıc calısmaması veya erken kapatmak için bu anahtarı kullanın. Zaman rölesini 5 dakıkayı cıne alacak sekılde secin.
Plc kumandası giriş çıkısların 24 V. dc oldugunu düşünerek malzemelerı 24 volt secdim. Siz , kendi düzenime göre secim yapın.
Kolay gelsın..
Ustam biz plc üzerinden programa entegre etmek istiyoruz , olmadı numaranızı verin bi konuşalım sizinle

Slm bu motor sadece makine açıldığında çalışıp makine kapandığında duruyorsa mevcut kontaktörü çıkarıp biri mühürlemesiz biri mühürleme devreli iki adet röle takınız (Mühürlemeli olan makine dursa bile rölenin çekmeye devam etmesi için, mühürlemesiz olan ise zaman rölesini başlatmak içindir) zaman rölesini mühürlemesiz olan rölenin kapalısında geçirip bağlayın zaman rölesinin kapalısınıda mühürlemeli olan rölenin a1 inden geçirin. mühürlemeli olan rölenin açığından ise motor kontaktörünü çektirin. Bu yazı mantığı anlatmak için yazıldı deneme yapılmamıştır. kumanda devresini oluştururken acil durdurma ve termik koruma durdurmları gözetilmelidir.

Not: Taşıma su ile değirmen dönmezmiş. İşi ehline bırakmak lazım, Bu sebeple detaya girmedim sadece yol göstermeye çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Ustam biz plc üzerinden programa entegre etmek istiyoruz , olmadı numaranızı verin bi konuşalım sizinle
Plc uzerınden programa entegre edeceksınız, neden operatör plc yı kapattıgı ıbaresını koyuyorsunuz. Cagırın bır plc programıcısı arkadas, programa ılave etsın..
Benım, çizimde mevcut proğramıbozmadan ıstedıgın zaman calısavbılecek sekılde hazırlanmıstır. Lütfen, ınceleyin..

Kolay gelsın..
Sayın @zeybek Hocam. Keşke sizinle tanışa bilme imkanı bulsam bazı durumlarda fikirlerinize çok ihtiyacım oluyor oturup mesajlarınız okuyorum. Saygılar.

Kolay gelsın..

Sayın zeybek çizdiğiniz devreyi ben çalıştıramadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri