otomatik kumanda

Sen iyice kalender derviş olmuşsun @YaşlıUzman üstad :)

Yaşın ilerledikçe Dünyadaki bir çok şeyin boş ve değersiz olduğunu anlıyorsun. Sadece büyük bir sınavın içerisinde olduğunun farkına varıyorsun. Herkes kendi kafasına göre bir terane tutturmuş gidiyor hesap gününü düşünen yok. Allah cümlemizi hayırlarla ıslah eylesin, hidayete erdirsin...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Abi ben normal bir elektrikciyim biraz ilerletrim belki die dusunup geldim buraya ama isten cok sohpet sardi beni valla :)

Nötürsüz Motor Koruma Rölesi çalışma prensibi hakkında detaylı bilgiye ihtiyacım var.Yardımcı olursanız sevinirim.

notursuz motor koruma rolelerı faz sırası rolesı gıbıdır

her ıhtımalde motoru korur eksık fazda gerılım dusumunde ters verılen fazda cok fonksıyonlu bır motor korumadır aslında

uzerınde bır 1 2 3 dıye adlandırılmıs kontak ucları vardır bunlar yukarıda saydıgım olası durumlarda kumanda devresını kesme yahutta bır alarm verdırmek amaclı kullanılır bırde ptc ucları vardır bu uclarda motorunuz ptc cıkısı varsa motor ısısına duyarlı olarak cıkıs vermektedır

rölenin fotoğrafını ekledim açık ve röle ledleri görünüyor bunların ne manaya geldiği konusunda bir fikir verebilirseniz sevinirim kolay gelsinEkli dosyayı görüntüle 27281 Ekli dosyayı görüntüle 27282

KONUNUN ÜZERİNDEN YILLAR GEÇMİŞ AMA YİNEDE YAZALIM. BELKİ BİRİNE DAHA LAZIM OLUR.

RST YE ÜÇ FAZ BAĞLANIR. CİHAZIN ÇALIŞMASI İÇİN İSE MP YE NÖTR VERİLİR. FAZLARDA TOLERANS KADAR DÜŞME YADA ÇIKMA VEYA KAYBOLMA OLURSA RÖLE KONTAKLARINDAN ÇIKIŞ VERİRİ. 2 NOLU KLEMENS ORTAK UÇ.1 NO NORMALDE (FAZLAR DENGEDE İKEN) KAPALI. 3 NO İSE NORMALDE AÇIK KONTAKTIR.YANİ FAZLAR DA BİR DENGESİZLİK OLURSA ALRM VERSİN DİYORSANIZ 2 VE 3 NOLU KLEMENSE GİRİŞ ÇIKIŞ YAPMANIZ GEREKİYOR. LEDLERDE AÇIK LEDİ DEVREDE OLDUĞUNU ROLE LEDİ İSE HATA VERDİĞİNİ VE ROLEYİ ÇEKTİRDİĞİNİ BELİRTİR. ÖRNEK OLARAK; MOTORA GİDEN 3 FAZI PARELEL BURADAKİ RST KLEMENSLERİNEDE BAĞLARIZ. MOTORU KONTROL EDEN KONTAKTÖRÜNDE FAZINI ROLEDEN (1-2) KLEMESLERİNDEN GEÇİRİP KONTAKTÖRE BAĞLARIZ. BÖYLECE FAZLARDA BİR SORUN (FAZIN BİRİ DÜŞER BİRİ ÇIKAR BİR KOMPLE GİDER, BUNLAR MOTORUN ÖMRÜNÜ KISALTIR YADA YAKAR) OLDUĞUNDA ROLE ÇEKER VE KONTAKTÖRE GİDEN FAZI KESER. BÖYLECE DENGESİZ FAZDA MOTOR ÇALIŞTIRILMAMIŞ OLUR. BÖYLECE FAZ KORUMA (MOTOR KURUMA ROLESİ) GERÇEK ANLAMDA KULLANILMIŞ OLUR.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri