Otomatik Kumanda ve Pano çizim programları

Benim tercihim de E3 series :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba konyalı arkadaşım cofaso programında kullanılan karakterle autocad programında kullanılanılanlarda pek far yok
günümüzde en yaygın şimdi 2012 autocad var tabiki benzeri çizim programlarıda mevcud

Ben otomasyon sistemlerinin yeni bir öğrencisiyim...

Panolarda montaj yapılırken belirli projelere göre hareket ediliyor.Projeler üzerinden pano oluşturuluyor ve bu rojelerin çizilmesi değil okunması bile bilgi gerektiriyor...
Benim sorum ; Bu cizimlerde hangi program daha çok kullanılır. E-plan, cofaso, autocad...Ve kullanılan programdaki elemanlar farklımıdır? Çizim sitilleri farklımıdır? Örneğin basitinden bir röle cofasoda ve autocad de aynı şekli mi temsil eder? Veya daha zorları.
Ben Konyada yaşıyorum.Bölgelerdeki program kullanımı değişirmi ? İstanbulda cofaso Konyada autocad gibi... Ve son olarak hangisini öğrenmeliyim.hepsinimi öğrenmeliyim.Benim staj yaptığım firmada şuan autocad kullanılıyor.Yoksa autocad mi öğrenmeliyim

Vereceğiniz Bilgiler için Şimdiden Teşekkür ederim.İYİ AKŞAMLAR.
norm farkı olmakla berebar nasıl sayılar evrenselsel sembollede evrenseldir

ben bir fabrikada çalışıyorum elektrik bakımcısıyım yeterince tecrübemde var beni görüşürm belli bir standart ben hiç bir firmada şimdiye kadar görmedim müşterilerin arz taleblerine göre veya iş yapılan kurumun ciddiyetine özenine göre kullanılan programlar değişiklik gösterebişlir .AMA tavsiyem öğrenebiliyorsan hepsini öğrenmen çokda zor değil dediğin gibi semboller farklılık gösterebilir fakat sembolleri internet üzerindende temin edebilir veya kendin başka bir yerden gördüklerini çizebilirsin hazır paketleride var sembollerin fakat proje okumak da çok önemli fakat semboller değişik olsada birbirlerini çağırştırıyor aşağı yukarı kendini geliştirmende başarılar dilerim

konu nerdeyse acılalı 2 yıl olmuş
konuyu acan arkadaş da artık cevap verebilmeli ...
eğer başka bir dal seçip ilerlememişse

slm sontaj motoru bağlantısı bilgisi veren yokmu..kontaktörden ayrı asırı akım rölesi taktım.rolede (L1)95-96-97-98 VAR.sinyal lamba ve start kablosu nereye girecek..bilgi için tşk

Eyvallah herkes için, herkes güzel bilgiler vermiş.. bazen şirketler bi program üzerinde çalışıyor, ama daha çok sana hangisi kolay gelirse...

birini öğrendinmi temel olarak digerlernide öğrenebilrsin bir tane ile sınırlı kalma eplan kullanıyorum bende önceki işimde Caddy kulanıyordum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri