Üç fazlı asenkron motorun start butonuna 1. basışta çalışması, 2 basışta dinamik frenlemeli olarak durması

Elektrik_5

Üye
Üç Fazlı asenkron motorun start butonuna 1. basışta çalışması,2 basışta dinamik frenlemeli durması istenmektedir.Kumanda devresi?

bu soruyu ödevimden bir soru ben hocaya çözdüm götürdüm üç Fazlı asenkron motorun start butonuna 1. basışta çalışması 2. basışta durmasını yapmışım dinamik frenleme nerde dedi .Her yolu denedim her siteye baktım .Çözebilen varsa lütfen yardımcı olsun

Merhaba,

Konuyu biraz daha ayrıntılı anlatırsan yardımcı olmaya çalışayım.

Stop için,aynı calistirma/startını butonunu kullanılacak

Alternatif akım motorlarını durdurmak için stator sargıları’na doğru gerilim uygulanarak motorun durmasını sağlayan uygulamaya dinamik denir.
Yani; motor kendi ataleti ile durmayacak, frenleme yaptırılacak.

yaptıgın deveyi buraya resmini ekle uzerinden ne yapman gerektiğini sana söyleyelim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    250.7 KB · Görüntüleme: 47
Dinamik frenlemeyi biliyorum ama soruya adapte edemedim
Senin devrenin sonuna ekle kimseyi kandırmaya çalışma devreyi internetten aldığın belli
Screenshot_2019-01-04-21-34-52.jpg

Araştırma altyapımız günümüzde tabikide internet bunun için kimseyi yargılamaya hakkımız yok. Bılmedgımız bı konuda bızımde danıstıgımız yer google amcamız, ben sana ekts programı uzerınden su sekılde bı devre olusturdum lıse yıllarından hatırladıgım kadarıyla umarım ısıne yarar

Ekli dosyalar

• 12.png
    12.png
    61.4 KB · Görüntüleme: 27
  • tek start tek durdurma.esc
    17.5 KB · Görüntüleme: 15

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611