otomatik kumanda sorusu ( Tek start ile 2 farklı motoru çalıştırmak )

Mc.KaSaP

Üye
Arkadaşlar tek start butonu ile aşağıdaki çalışmayı gerçekleştirmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

1 ci Basış - 1 ci motor
2 ci Basış - 1 ci motor devreden çıkacak- 2 ci motor çalışacak
3 cü Basış - çalışmakta olan motor duracak. ( yani kumanda devresinin enerjisi kesilecek. )

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Animasyon ektedir.

Ekli dosyalar

• kumanda..gif
    kumanda..gif
    37.1 KB · Görüntüleme: 196
Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım çok teşekkür ederim bu benim için çok önemliydi, sağolasın.

slm mesut,animasyonunu gördüm cok güzel olmus eline saglik.ben kumanda ögrenmek istiyorum,böyle denemeler yapmam icin bu senin animasyonu cizdigin programa ihtiyacim var,benimle paylasirsan sevinirim.tesekkür ederim

Çizimi Animasyon ( Gif ) programı ile değil, EKTS Otomatik Kumanda Simulasyon Programında çiziyorum. Sizin ihtiyaç duyacağınız şey önce bu programı kullanabilmek.

Aşağıdaki link' ten EKTS simulasyon çizim programını indirebilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-ve-simülasyon-programı-kullanım-klavuzu.277/

Programın simulasyon doğruluğuna güvenebilirsiniz.

Kurulum veya çizimde sorun yaşarsanız benimle özel mesaj ile iletişime geçebilirsiniz.

Animasyona gelince, EKTS harici 2 farklı program kullanarak, simulasyonda çizdiğim kumanda devresinin çalıştırma dosyasını, videoya, video dosyasını, Gif ( Animasyon ) resmine dönüştürmek gerekiyor, buda bir kaç kelime ile anlatabileceğim bir konu değil, müsait olduğum bir zamanda resimli anlatım şeklinde Foruma eklerim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri