Otomatik Kumanda Devreleri [Link Yenilendi]

SerkaN

Üye
BİR FAZLI MOTORUN DEVİR YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRME

DAHLENDER MOTORU İKİ KUMANDA MERKEZLİ ÇALIŞTIRMA ve DEVİR YÖNÜ DEĞİŞTİRME

DAHLENDER MOTORUN DİNAMİK FRENLEME İLE DURDURULMASI

İKİ KUMANDA MERKEZLİ ve DEVİR YÖNÜ DEĞİŞTİRİLEN MOTORUN DİNAMİK FRENLEME İLE DURDURULMASI

İKİ KUMANDA MERKEZLİ YILDIZ ÜÇGEN YOL VERME

İKİ KUMANDA MERKEZLİ YILDIZ-ÜÇGEN ÇALIŞAN MOTORUN DEVİR YÖNÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİ

İki Kumanda Merkezli Yıldız-Üçgen Yol Verme

Otomatik Enversör Devresi

OTOMATİK ENVERSÖR DEVRESİ -2-

ROTORU SARILI ASM İKİ KADEMELİ DİREÇLE YOL VERME

Ekli dosyalar

• Karisik_Kumanda_Devreleri.rar
    64.8 KB · Görüntüleme: 59
Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım emeğine sağlık birde bir fazlı santrüfüj anahtarlı bir motorun otomatik devir değiştirme ile ilgili şema çizersen daha güzel olacak o kadar çizmişsin

slm arkadaşlar.ben bu siteye yeni üyeyim.ben kumanda problemlerini arıyorum

sayın simena25 kumanda problemleri arıyorum demişsin eğer beyin pratiği için problem çözmek istiyor isen forumda gani gani cevaplarıyla birlikte problem var.
hatta mesut arkadaşın daha önce forumda yaptığı bir yarışmanın soruları var kitap ödüllü otomatik kumanda soruları diye arama yaparsan çıkar.

arkadaslar bana enversor hakkında bılgı verırmısınız(devresı yanı seklı felan).. birde bı devre var start butonu var motor var kontaktor var ben starta bır kere basıp elımı cektıgımde motor calısmaya devam edecek istedıgım zaman bırdaha start butonuna basıtıgımda motor duracak nasıl bır sey yapabılırım yardım(bu arada start butonu yaylı) ???

slm arkadaşlar
transfer ile ilğilenen arkadaşlara bir sorum olacak

ben daha önce Şebeke-jeneratör tranferi yaptım ancak şimdiki işte senaryo şöyle

tr-1 ve tr-2 enerjili ise kumlay açık olacak

tr-1 enerjisiz-tr-2 enerjili ise kublaj kapatıp tr-1 şalteri açacak yada tam tersi
tr-2 enerjisiz-tr-1 enerjili ise kublaj kapatıp tr-2 şalteri açacak

şebeke tekrar her iki trafoda enerji varsa kublaj açık olacak ve hiç bir şekilde kapatmayacak

panoyu çarşamba göndermem gerekiyor yardımlarınız için teşekkür ederim

arkadasım 3 tane kontaktor kullanacaksın
startla hem calıstırıp hemde durdurabılmen ıcın bende devresı var ama nasıl eklenıo bılmıorum

slm arkadaşlar
transfer ile ilğilenen arkadaşlara bir sorum olacak

ben daha önce şebeke-jeneratör tranferi yaptım ancak şimdiki işte senaryo şöyle

tr-1 ve tr-2 enerjili ise kumlay açık olacak

tr-1 enerjisiz-tr-2 enerjili ise kublaj kapatıp tr-1 şalteri açacak yada tam tersi
tr-2 enerjisiz-tr-1 enerjili ise kublaj kapatıp tr-2 şalteri açacak

şebeke tekrar her iki trafoda enerji varsa kublaj açık olacak ve hiç bir şekilde kapatmayacak

panoyu çarşamba göndermem gerekiyor yardımlarınız için teşekkür ederim

Benim bildiğim bu tür senaryolar küçük PLC'ler ile siemens logo PLC'ler ile yapılır.

sakın bu devreleri yapmayın :)) çoğunda şike var eğer bu nişi araştıraçaksanız kitaptan araştırın kuamndayı hiç bilmeyen ler bu devreleri yapmasın tamam bazı ları doğru ama çogunda ufak hatalar yapmış sırf günlesin diye yahu kardeşim adamlara öğretmeyeçeksen ne deme yanlış proje veriyosun ÖLÜMLÜKSÜN BİLADER
--
ya bırakın bu işleri ya adam devir yönü değiştirme demiş almış L1 İLE L3 ÇAKIŞTIRIYOR :) AYIP YA VALLAHİ AYIP YA BİLMİYOR BİYERDEN İNDİRDİ YADA BİLEREK YAPIYOR DEMEYİNNN GİDİN KİTAPLARA BAKIN VERİN 20 30 GEREKİRSE 100 TL KİTABA BAKIN KİMSE SİZE BİLĞİSİNİ SATMAZ DEVİR ÇIKAR DEVRİ BEYLER uyamıyın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri