Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

zelio ile cok rahat yapılacak bı proje bence gerek yok bu kadar bı devreye ve malzemeye
---
cok daha ıyı olurdu mesela zelıo ıle yapılsa gerek yok bu kadar malzemeye..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
projen güzel olmuş ellerine sağlık
bu kadar ufak projelerde plc kullanmak manasız olur adi kumandayla uğraştılacak bir problem değil

Slm arkadaşlar bn bunun gibi ama daha basit bişey yapıyom benim projem kilit sınır anahtarına deqince portla bilgisayara sinyal gitcek program v.basicde yapılcak kod hakkında yardım lütfen

arkadasım konumu kapatmışsın hiçbir bilgi alamadım .

benım tasarlayacagım bu model daha basit olmalı. kumanda ile acılıp kapanacak ve önunde hareket oldugunda duracak şekilde bir model yapacagım bunun için hangı malzemeler gerek yardımcı olurmusunuz

sayın mrc

bu konudaki model de kumanda ile açılıp kapanıyor, önünde hareket olunca kapatmak istersen makiyetli bir sensör kullanman gerekebilir. ama manevra halinde araya biri girince manevra dursun istersen karşılıklı veya reflektörlü fotoseller ile yapabilirsin...

Motor olarakda çift devirli dahlender kullanılsa iyi olur bence.

emeğine sağlık.
motor a redüktör mü bağladın yoksa zincir gibi bir şeyle mi kapıyı sürdün?
Yani gerçekte olsa idi ne yapardınız?
redüktörlü DC motor;
Redüktörlü AC motor;
Redüktörlü dahlender;
Zincirli , AC,DC motor;
kasnaklı AC,DC motor;
Dişli motor mu?

Son düzenleme:
selamın alyeküm hocam bu sizin kayar kapı projenızı bayadır inceliyorum bir sorum olcak kadıkoye malzeme almaya gidicem verici devresi , alıcı devresi .sürücü devresi ve ufak motor alacagım bunları baglatcam uzaktan kumanda ile bu motoru yürütebilirmiyim bu kadar malzame ile teşekkurler

hocam iyi günler.. bugun uye oldum yeniyim burda :=) benim de buna benzer bir projem var yardımcı olabilirmisiniz? benim proje şu... fabrika giriş kapısı... 2 buton olacak. açma butonuna bastığımzda kapı açılmaya başlayacak. sensör tarafından algılandıgı zaman kapı otomatik duracak.aynı şekilde kapanma da böyle... fakat eger kapıyı sonuna kadar açmak istemiyorsak, açma butonuna bastık diyelim. yarı yolda kapama butonuna basıldıgında duracak fakat kapnmayacak... stop görevi yapacak.. ikinci kez bastıgımızda kapanacak... anlatabilmişimdir inşallah.. bu projenin devresine yardımcı olurmusunuz? teşekkürler

Selam Volcanoos,

Bana otomatik kapî programlamasi yapabilecek bir arkadas lazim, donanim olarak microchip yerine bir pc kullanmasini tercih ediyorum. jOtomatik kapinin her turlu aksami var(dunker motor,encoder,reduktor,sensor,emniyet fotoselleri ve aluminyum kanatlar,vs....) Bana bu konuda yardimci olabilecek sitede bilgili bir arkadas bulabilir miyiz?

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri