Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

benim daha önce bahsettiğim proje bu proje.Bunu hazır olarak bulabilirmiyim ;ikincisi dc motor yerine ac motor bağlayabilirmiyim .selamlar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kapıyı açmak veya kapatmak için nasıl bi motor kullanılmış 3 fazlı mı veya motorun sağ sol dönmesi gerekli mi nasıl bir şey olması gerek cevaplarsanız sevinirim.. birde tam bağlantı şeması ve detaylı bilgyi nasıl bulabilirim

harika olmuş , uzaktan kumanda devresini kendiniz mi yaptınız Yaptıysanız devrenin bir kopyasını paylaşabilirmisin
teşekkür ederim

benim daha önce bahsettiğim proje bu proje.Bunu hazır olarak bulabilirmiyim ;ikincisi dc motor yerine ac motor bağlayabilirmiyim .selamlar.

bu sistemler hazır olarak kuruluyor zaten motoru devresi herşeyi içinde isterseniz yardımcı olabilirim.

selçuk üniversitesi bilgisayar programlama bölümü öğrencisiyim. sistem analizi ve tasarım dersi projem için değişik birşeyler arıyodum ve projeniz gerçekten çok hoşuma gitti. aslında benim bölümümle alakalı birşey değil ama değişik ve güzel bi proje olması ve kendimi geliştirmek adına bu projenin benzerini yapmaya çalışıcam. ilk sayfada maliyet hesabı ve kumanda devresi eklenmiştir demişsiniz ancak göremedim. maliyet hesabı ve kumanda devresi hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

arkadaşlar acaba bu konu hakkında daha teorik bilgiler verebilirmisiniz. mesela orada kullanılan elektronik düzenekler hazırmı ? ve bu bitirme tezini temin edebilirmiyim acaba

vocanoos hocam acaba sizinle görüşebilirmiyiz

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar acaba bu konu hakkında daha teorik bilgiler verebilirmisiniz. mesela orada kullanılan elektronik düzenekler hazırmı ? ve bu bitirme tezini temin edebilirmiyim acaba

vocanoos hocam acaba sizinle görüşebilirmiyiz

Elektronik devre olarak Ir sensör ve rf alıcı ve verici devresi var.1. sayfada gördüğünüz tasarım yapılırken sensör ve rf alıcı hazır kullanıldı.

Uzaktan kumanda ile garaj kapısına uygulamam mümkün...Hocam teşekkürler...
Uzaktan kapı uygalaması mümkündür.Rf alıcı-verici devre kullanmanız yeterlidir.

IR alıcı, verici devresını bana yollarmısın rıca etsem bura gozukmuyorda ve kac metrede bırbırını goruyor bana bılgı verırmısın

benimde proje konum otomatik kapı tam malzeme listesini yazsan zr ler ve kontaktörler kodlarını

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri