Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

Açıklama kısmında K1 VE K2 yanlış tanımlanmış.Devreyi incelersek K1 kapama K2 açma olması gerekiyor.Birde araya bir cisim girdiği zaman emniyeti sağlayan fotoselin çektirdiği zaman rölesi(zr2) ayarı 2 sn gibi olursa araya giren cisim daha kısa sürede aradan çıkarsa kapı sadece durur tekrar geri açılmaz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ellerine saglik ben kendi adima sana tebrik ediyorum,ayrica boyle bi projeyi herkes ile paylastigin icin yine tebrik ediyorum...ama sorum var tam detayli olarak butun semalari gonderebilirmisin,icinden sendor baglantilari herseyi gosteren devre olsun....saygilarimla

ellerine saglik ben kendi adima sana tebrik ediyorum,ayrica boyle bi projeyi herkes ile paylastigin icin yine tebrik ediyorum...ama sorum var tam detayli olarak butun semalari gonderebilirmisin,icinden sendor baglantilari herseyi gosteren devre olsun....saygilarimla

Tam detaylı şema birinci mesajda paylasılmış.Çalışan sistemden esinlenerek deney amaçlı yapılan proje resimlendirilmiş ve birinci mesajda yayınlanmış.İstenildiğinde kumanda da ve kullanılan malzemelerde değişiklik yapılarak farklı şekilde çalıştırılabilir.

görünüş hoş ellerine sağlık motor çalışması için kontaktör yerine drıve daha uygun olur kapaı açma kapanma hızlarınıda ayarlaya bilirsin .

bu proje ile tam bizim binanın otopark girişindeki kapıyı tasarlamışsın bütün özellikleri aynı çalışma prensipleri de. Güzel proje başarılarınızın devamını dilerim...

Driver kullanmadan yumuşak kalkış yaptırma olanağımız var mı bu tip sistemlerde

Bitirme projesinde S7-300 PLC ile otomatik kapı kontrolü gerçekleştirmiştik.. ama oto. kapı yerine cdrom kullandık =) IR ve manuel kontrol mevcuuttu...bu projede güzel olmus elektro mekanık kontrol sistemi maliyet açısından dha caziptr güzel iş çkmıs.. projenin maliyeti ve kullanılan malzemeyle ilgili bilgiler var mı?TŞKRLR...

volcanos kardes sen bu rs alıcı devresini hazırmı aldın yoksa kendinmi yaptın satın aldıysan nerden aldın elektronik çilerde varmıdır yardımcı olursan cok sevinirim kolay gelsin

volcanos kardes sen bu rs alıcı devresini hazırmı aldın yoksa kendinmi yaptın satın aldıysan nerden aldın elektronik çilerde varmıdır yardımcı olursan cok sevinirim kolay gelsin

elektronikçilerden bulabilirsin,i istanbul da yazıcıoğlu iş hanındaki tüm elektronikçilerde mevcut...

mrb arkadaşlar ben kayseriden yazıyorum, arkadaşlar biz kendimiz yani 3,5 arkadaş bir araya gelerek kendi ar-gemizi yaparak otomatik kapı yapabilirmiyiz bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlarımızın bana acilen yazmasını rica ederim
projem araç geldigi zaman aracın üzerinde küçük bir tanıyıcı olacak ve kapı aracı tanıyıp kendiliginden açılacak elektrik kesintisi oldugu zaman dahi çalışabilecek bir sistem dizayn etmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşların çok acilen mail yada telefonlarını bekliyorum ...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri