otomatik kapıda frekans karışması

sadoazb

Üye
arkadaşlar bir arkadaşım sorun yaşıyormuş otomatik kapı kumandası sağlıklı çalışmıyormuş her şeyi kontrol edilmiş bir sorun yok muş. birde benim bakmamı istediler yarın bakacağım ama gitmeden bir araştırayım dedim..
tahminime göre frekans karışması sorunu var verici-alıcı dandik ise çevredeki diğer rf sinyallerinden etkileniyor olabilir diye düşünüyorum..yarın ilave anten takıp deneyeceğiz...ilave anten olarak tv anten kablosu kullansam olur mu.

benzer sorun yaşayan oldu mu yarın sistemi incelerken ilave başka nelere dikkat etmeliyim
tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
işin içine sinyal giriyorsa ve bu sinyali endüstriyel ortamda kullanacaksanız eğer kesinlikle ama kesinlikle shield li twisted pair kablo kullanın ve sinyal kablosunu da güç kablolarının en az 15o mm uzağından teşıyın, aynı tava içerisinde gidecekse de araya bir metal sepratör kullanın ki tava bir nevi faraday kafesi görevi görsün.

Tecrübe ile sabittir, bilgilerinize sunarım.

bu konuda tecrübem yok ama bir gün bir otele gitmiştim, benim arabamın kumandası otelin kapısını açıyordu. sizinkide çevredeki bir sinyalden etkileniyor olabilir.

RF alıcı verıcıde PT serısı kod çozucu kod uretecı kullanıldıysa frakans çakışması olabılır az ıhtımalde olsa ikincisi alıcı verıcılerde kristal kullanılmışsa yanında 22p kondansator al kristal ayaklarıyla şase arasına at kristallerın stabıl çalışmasını sağlıyacaktır antende önemlı bu arada anten konusunda bişey yazmıcam önu açık :) yorumlar uzar

RF alıcı verıcıde PT serısı kod çozucu kod uretecı kullanıldıysa frakans çakışması olabılır az ıhtımalde olsa ikincisi alıcı verıcılerde kristal kullanılmışsa yanında 22p kondansator al kristal ayaklarıyla şase arasına at kristallerın stabıl çalışmasını sağlıyacaktır antende önemlı bu arada anten konusunda bişey yazmıcam önu açık :) yorumlar uzar
Kristalde zaten piko kond yok mudur?

bulent ustam cihaz türkişse olmıyabılır normalde olması lazım şikayette boyle bır arızaya işaret edıyor:)

Bu arıza ne kadar zamandan beridir oluşmuş ve sistemin yapısı nedir acaba ?

Yani pic mi kullanılmış yoksa sayın @tekin126 abimin dediği gibi PT serisi entegreler mi kullanılmış yada başka bir seri mi ?

Sistem muhtemelen Parazitsel bir probleme benziyor gerçi konu biraz geçmiş ama yine de sonucu merak ediyorum her zaman 1 artı 1 tecrübe ;)

arıza bekledigim gibi gibi çıkmadı sadece anten kablosunu iyi sıkmamışlar oda zamanla titreşimle çıkmış geri yerine takıp antenini bakır kablo ile uzattık sorun çözuldü .

yanlız
http://www.geniusgates.co.uk/Catalog/sliding-gate-systems-34.aspx
milord model motor kullanılmış elektrik bağlantı şemasını bulamadım bir türlü daha kapsamlı bir sorun olsaydı hapı yutmuştuk..

saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri