Otomatik Garaj Kapısı

nejat37

Üye
Proje Konusu : Mekatronik Sistem Tasarımı
Proje Açıklaması : Örnek bir mekatronik sistemi tasarımı ve uygulaması. Belirlenecek herhangi bir mekatronik sistem tasarlanacak. yapılacak tasarım gerçekleştirileceği için mümkün olduğunca küçük ve fazla maliyeti olmayan projeler seçilecek. Örneğin : elektronik termostat, elektronik nem ölçer, uzaktan kumanda ile yönetilen sistemler, Termostatlı elektronik saat, kumanda ile kontrol edilen açılır kapanır sistemler vb.. Proje detaylı olarak anlatılacak kullanılan tüm parçaların özellikleri çalışma prensipleri, nasıl montaj yapıldığı resim ve yazı ile anlatılacak. Maliyet hesabı yapılacak. Son olarak sistem savunma sınavına çalışır vaziyette getirilip teslim edilecek.
[Ben Otomatik garaj kapısını seçtim lütfen yardım]

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
nejat bey bende ondan yapamayı düşünüyorum ama daha motorunu bile bulamadım birlikte yardımlaşmayı teklif ediyorum karaköy tarafına gidip motor bakıcam bulabilirsem size yazarım

paylaşım için teşekürler...

arkadaşlar ben çok yeniyim plc öğrenmek istiyorum ve elimde sadece s7 300 sümilasyonu var lütfen bana yardımcı olun

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri