Otomatik garaj kapısı tasarımı yardım

Benim bitirme projemdi dediğin gibi TK19 un çıkışından PIC e giriş yapmıştım fakat PIC ı tetikleyecek gerilimi elde edemediğimden transistör ile kuvvetlendirme yaparak sorunu çözmüştüm.
Selam,

Eğer TK19'un emiter collector gerilimi 5 V destekliyorsa direk olarak PIC'e bağlayabilirsin.

Aksi takdirde başka bir transistör yardımı ile PIC'e bağlantısını yapman gerekir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım bu tip kayar kapı veyahut dairesel barrier olsun piyasada 40/50 tl ye alırsın boşuna uğraşma bence yeni bir şeyler yapmaya çalış

tavsiyelerin için tşk ederim kardeş ama öyle deme bu projeyi yaptım yazılımı için kendim günlerce uğraştım çok profosyonel olmasa gayet güzel çalışıyor. Uğraşmaktan ziyade baya birşey öğrendim diyebilirim.

Arkadaşlar bizim işyerine otomatik kepenk yaptırdılar bugün aracın tepesine indi kepenk.Bu olayı çözmek için en basitinden nasıl bir yöntem uygulanabilir?

emek vermiş sonçta arkadas hedef neyse zaten geliştirir zamanla

bende hazır kart daha hesaplı dicektim bide baktım eski konu sen belki kapıyı bile eskittin :D

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri