Otomatik far sensörü montaji

asd2902

Üye
Arkadaslarim ve sevgili ustalarim aracima follow me home denilen sensorden aldım fakat 2 gündür baglandi yapamadim hic bir sekilde roleyi cektiremedim yardimci olursanız cok sevinirim. Simdiden Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1436362363188.jpg
    1436362363188.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 56
Resimden görüldüğü kadarıyla (Kırmızı +) (Siyah -) Yeşil uçlar tahminimce röle açık kontak
çıkışı.Arabanın farının yandığı kola ulaşın.Orada hangi lambayı yada farı yakacaksanız onun kablolarını bulup bu yeşillere bağlayacaksın.Yeşilin birine artı verip diğerindende far yakan uca gireceksin.Beyaz uc kontağı çevirince 12 v veren kabloya bağlanacak.Esas seni zorlayacak olan tetik ucu.Bunu deneyerek bulacaksın.Bir adet kontrol lambası bulup (kontrol kalemi değil) merkezi kilidin açma veya kapama tetiğini bulacaksın.Turuncuyu farların kapıları açınca yanmasını istiyorsan açık tetik ucuna kapatırken yanmasını istiyorsan kapalı tetik ucuna bağlayacaksın.Şimdilik kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim sağolasın çok işime yaradı ustad

bu bir şey değil. ben geçen otomobilin kapı kilid sistemini tamamen değiştirdim önceki yapanam ı söviyim yeni gelen mala ı bilemedim:)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri