Otomatik Ev Işıklandırma Sistemi

cep telefonuyla kontrol edebılırsın nette ara cep tel ıle kumanda benım urettığımde var başka fırmaların urettığı cıhazlarda var okadar pahalı bır sistemde değıl duşunursen yardımcı olurum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ben bir keresinde alkışa duyarlı bir sistem yapmıştım....
ama fazla bir maliyeti yoktur tahminim

kardeşim acil alkışa duyarlı masa lambası sistemi yapmam lazım 220 v çalışan bu sistem hakkında bilgi ve bi devre veririrsen çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim bilgisi olan diğer üyelrinde yardımını beklerim herkese şimdiden teşekkürler...

almanyada okullarda varsensorlu bir sistem kisi nereye kadar giderse oralarin lambalari yaniyor diyer taraf yanmiyor yürüdükce yaniyor biraz sonrada sönüyor.

arkadaşlar havada dönen saat yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

ne istediğinize bağlı zaten şu anda uzaktan kumandalı armatürler satılıyor. armatürünü değiştirerek bunu sağlayabilirsin. en basit ve en ekonomik yöntemi

kapı girişine hareket otomatı + darbe akım anahtarı(fernschalter)= gir yansın ^ çık v sönsün;ayrıca el çırpma ve ses duyarlı sensörlerde mevcut,çin, çun malı;dediğim şalterle kullanırsan yüksek watt larada hükmedersin,mühim olan arızasız,sürekliliktir,piyasda elektronik kumandalı,3,4,5,6,gider bulunur yapılabilir ancak,yarı yolda bırakabilir,ben elektrik kontakları,rolelerle oynayarak elektronik devreyle otamatik çalışıp duran,yanan sönen sistemi özel bir müşterimin iş yerine uyguladım,süper,sürekli çalışıyor.birşey daha elektonik devrelerde ucuz role kullanılıyor yapışıyorlar destekle,ver yansın,adam kuyudan suyu bile kumandayla basıyor; istersen asansörünü bile sen apartamana girmeden aşağı indirirtirsin,garaj kapısı açmak kapatmak gibi..paradan haber ver.

ceyranus arkadaşın dediği doğru,
yeter ki problem veya istek tam anlamıyla ortaya konulsun, (tabi finansmanı konusunda da ceyranusa katılıyorum) yapılamıyacak devre uygulama yoktur heralde. biraz hayal gücü ve bilgi birikimi ve en önemlisi de araştırma isteği...

Elimde yaklaşık 20TL maliyetli uzaktan kumandalı dim edilebilir ışık kontrol devresi var. Avizelere çok güzel oluyor. Başka bir siteden hazır bulmuştum. İlgilenen olursa pm den ulaşabilir.

ya arkadaşlar her şey hoş güzelde ben neden bir türlü şemalara ulaşamıyorum sorun bendemi yoksa sizin çok açık bi şekilde yayınlıyamanızdanmıdır bilgilendirirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri