Otomatik Ev Işıklandırma Sistemi

Arkadaşlar evin ışıklarını uzaktan kumanda ile kontrol etmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu sistemi kurmak için ne gerektiğini, sistemin işleyişini anlatabilicek yada maliyetini hesaplayabilecek bir arkadaş varmı ? Yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba arkadaşım.senin bahsettğin sistemi ben şu anda kullanıyorum. hem uzaktan kumandalı hemde istersen (opsiyonel) dimmerli. ayrıca bence çokta kaliteli. 2 yıldır kullanıyorum hiç arıza falan yapmadı ve menmunum. sanada RMT tavsiye ederim. senin isteğine cevap verecektir eminim. 6,8,16,32..... çıkışlı modellerden işine yarayanı seçersin. 16 çıkışlısı yaklaşık 600 TL. aşağıda link veriyorum. selametle kardeşim.

RTM Elektronik, RTM Elektronik Elektronik balast Dimmer Sıcak Ateşlemeli Elektronik Balast Floresan Lamba Balastı Elektronik Transformatör Elektronik Trafo RF Dimmer Uzaktan Kumanda Uzaktan Kumandalı Dimmer Akıllı Ev Otomasyon IR Dimmer Motor Koruma

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
piyasada hazır uzaktan kumanda devreleri satılıyor radyo frekansı ile çalışıyor ancak güç çeken cihazlar için kontaktör kullanman gerekiyor.

slm arkadasım elektrıkcıye gıt 6 kanal uzaktan kumanda merkezı var 50 lıra olması gerekıyo onu kullan sana 6 cıkıs verıyo ıstedıgını ıstedıgın aydınlatmaya bagla
kolay glsın

mesela başka bir sistem olarak arabalardakı uzaktan kumandayla yapmıştık okuldakı yazı tahtasına gayette kolay kilitler yerine kontaktörle lambayı bağlıyorsun şekil felan bulursam atarım

slm arkadasım elektrıkcıye gıt 6 kanal uzaktan kumanda merkezı var 50 lıra olması gerekıyo onu kullan sana 6 cıkıs verıyo ıstedıgını ıstedıgın aydınlatmaya bagla
kolay glsın

şuna rf kontrollü 6 kanallı role kontrolü desek..doğru olmazmı

ab, bu ne ya
adam ,ki sene önce
rf kumada istemiş
biz daha yeni yani 2 yıl sonra
çözümler üretmeye devam edyoruz
bu arkadaş hala ypamadı mı bu kumadayı yuh be :: :D

ab, bu ne ya
adam ,ki sene önce
rf kumada istemiş
biz daha yeni yani 2 yıl sonra
çözümler üretmeye devam edyoruz
bu arkadaş hala ypamadı mı bu kumadayı yuh be ::

Sn. vatelim burada sadece bu konuyu açan arkadaş faydalanmıyor onun sayesinde konuyu ziyaret eden arkadaşlarda veya bununla ilgili ihtiyacı olan kişilerde bu konuya cevap veren arkadaşların bilgilerinden faydalanmaktadır. Konu hakkında sizde değişik bir öneri yapabilirsiniz. :) Kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar muratmert4 arkadaşa katılıyorum diğer kişilerde Bakım akıllarında bu şekil fikirleri olduğunda bilgi sahibi oluyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri