otomat hesabı

ana giriş 4*40 A 30 mA olan bir KAKR'in çıkışına 6 adet 25 A tekli otomat bağlanırsa ana kaçak akım rölesi atar mı?kol akımlarının hesabı nasıl yapılır.örneğin otomatlardan 24 A geçtiğini varsayalım.toplamda faz başına 2 otomat düşüyor buna göre ana KAKR'sinden kaç amper geçer hesabı nasıl yapılır?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
öncelikle karolesi sigorta değildir trifaze devrelerde üç fazın çektiği akımlar faz başınadır yani üç fazın çektiği ayrı ayrı akımlar 25a olsun bu akımlar toplamda 75a değildir her faz ayrı ayrı 25a çekiyor demektir. 40 bir ana sigortanın her fazından 25a geçecek demektir

Ben bunu sormak istemedim.Benim sorduğum aynı faza 2adet otomat bağlandığını var sayalım bunların bağlı olduğu sigortadan kaç amper geçer yani direk toplammı yoksa vektöryel toplamımı olur. Teşekkür ederim.

Ben bunu sormak istemedim.Benim sorduğum aynı faza 2adet otomat bağlandığını var sayalım bunların bağlı olduğu sigortadan kaç amper geçer yani direk toplammı yoksa vektöryel toplamımı olur. Teşekkür ederim.
Şöyle soyleyim daha anlaşılır olur..kolon sigortan 40 amper ornek.daire icinde de sigorta 5 tane o lsun...bu 5 adet sigortadan toplam kaç amper geçiyorsa
Kolon sigortandan da O kadar amper geçer..sen karsilastirmani buna gore yap iste.

Kirşof akımlar kanunu birdüğüm noktasına gelen akım o düğüm noktasını terk eden akımların toplamına eşittir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri