OTOMASYONU MU SECMELİYİM TESİSİ Mİ??

korhan10

Üye
Elektrik Müh. 2. sınıf öğrencisiyim ve kararsız kaldıgım bi konu var.Tesis konusunda mı uzmanlaşmalıyım yoksa otomasyon konusunda mı?Tecrübeli abilerimin yorumlarını ve önerilerini bekliyorum...

Otomasyon daha keyiflidir. Ama tabi tercih meselesi. Yüksek gerilimle motorla genaratörle uğraşcam dersen tesis. Yok ben kontrolcü panocu olucam diyosan otomasyon. Bence otomasyon :)

Otomasyon daha keyiflidir. Ama tabi tercih meselesi. Yüksek gerilimle motorla genaratörle uğraşcam dersen tesis. Yok ben kontrolcü panocu olucam diyosan otomasyon. Bence otomasyon :)
otomasyonu yapabilecek kişi sayısı cok degilmi elk. müh. avantajı ortadan kalkmıs olmuyormu o zaman eem bilgisayar mekatronik hepsi otomasyon yapamazmı

Önce buyuk firmaların muhendıslerıyle iş ortamında bırebır gorus fıkır sahıbı ol
yapılan iş konusunda işin alımından teslımıne kadar gecen sureçlerı imkanların dahılınde izle sonra zaten sende bı tarafa yonelme olucaktır burada sadece kendı namımıza tavsıye verebılırız
Allah emegının karşılıgını versın derım
kolay gelsın

Son düzenleme:
ben yaklaşık 7 sene bir tekstil fabrikasında çalıştım.
otomasyonu tercih etmeni tavsiye ederim.herkes otomasyondan anlamıyor.
anlasa bile bence bu konuda eksikler çok.bu alanda kendini geliştirirsen başarılı olursun.
takibiki hayat senin hayatın ve bu kararı verecek sensin.sonucu olumlu yada olumsuz seni etkileyecek.

önce sanayi tesislerini bi tanımanı tavsiye ederim yapacağın otomasyonların nerelerde nasıl kullanıldığını bi görüp tanı ondan sonra seçimini yap derim.bence sanayi tesislerini tanımayan iyi bir otomasyoncu olamaz.slm

ben bir firmada elektrik vardiya amiri olarak çalışıyorum. otomasyondan anlayan bir elektrik muhendisi arıyorum ve bulamıyorum. ama su ana kadar 4 tane tesisten anlayan mühendis geldi ve ben bir elektrik teknisyeni olarak onay vermedigimden iş başı yapmadılar. kıssadan hisse kardeşim...

ben bir firmada elektrik vardiya amiri olarak çalışıyorum. otomasyondan anlayan bir elektrik muhendisi arıyorum ve bulamıyorum. ama su ana kadar 4 tane tesisten anlayan mühendis geldi ve ben bir elektrik teknisyeni olarak onay vermedigimden iş başı yapmadılar. kıssadan hisse kardeşim...

peki illa elk. müh. sartmı otomasyon işini mekatronik ve elektrik-elektronikcilerde yapıyor

ben otomasyon 2. sınıf öğrencisiyim hem keyifli dersler ve ilerde yüksek maaş isterseniz Otomasyon derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri