Otomasyon sistemleri

Merhabalar kolay gelsin

Otomasyon panosu ile ilgili dersler varmı

PROGLAMA DEĞİL PANOYU KABLOMA MONTAJI

SÜRÜCÜ SOFTSTARTER VE BENZERİ SİSTEMLERİ ÇALIŞTIRMA İLE İLGİLİ

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Böyle bir dersten kastınız nedir? Soru tam anlaşılmıyor. Birde her pano kendine özgüdür. Yani neyi kontrol edecekseniz ona göre tasarım yaparsınız. Çalıştırılacak ekipmanlara göre malzeme seçimi yaparsınız. Ona göre kablo, kablo kanalı vb. kullanırsınız.
sürücü SOFTSTARTER VE BENZERİ SİSTEMLERİ ÇALIŞTIRMA İLE İLGİLİ
Her markanın kendine has ayarı olduğundan internette, youtube da anlatım bol miktarda vardır.

Böyle bir dersten kastınız nedir? Soru tam anlaşılmıyor. Birde her pano kendine özgüdür. Yani neyi kontrol edecekseniz ona göre tasarım yaparsınız. Çalıştırılacak ekipmanlara göre malzeme seçimi yaparsınız. Ona göre kablo, kablo kanalı vb. kullanırsınız.

Her markanın kendine has ayarı olduğundan internette, youtube da anlatım bol miktarda vardır.
Asenkron motoru sürücü ve soft starter ile yol verme

Genel panolarla İLGİLİ pdf ders notları varmı
Asenkron motoru sürücü ve soft starter ile yol verme

Genel panolarla İLGİLİ pdf ders notları varmı

Proglama değil montaj

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri