otomasyon programımızda sorun var yardım.

osiloski

Üye
WebCTRL isimli bir klima santralı otomasyon programımız var. Bu programımız lisanslı ve yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz. Klima santrallarımızı uzaktan izleyebiliyor ve kontrol ediyoruz. Klimalarımızın birkaçıyla yaklaşık bir yıl önce ve şimdi bütün klimalarımızla da bir haftadır irtibat sağlayamıyoruz. Programımızı açtığımızda güncel bilgi alınamadığına dair uyarı ve ölçüm değerleri yerinede soru işareti geliyor. Acaba klimalarımızla tekrar nasıl irtibata geçebiliriz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
WebCTRL isimli bir klima santralı otomasyon programımız var. Bu programımız lisanslı ve yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz. Klima santrallarımızı uzaktan izleyebiliyor ve kontrol ediyoruz. Klimalarımızın birkaçıyla yaklaşık bir yıl önce ve şimdi bütün klimalarımızla da bir haftadır irtibat sağlayamıyoruz. Programımızı açtığımızda güncel bilgi alınamadığına dair uyarı ve ölçüm değerleri yerinede soru işareti geliyor. Acaba klimalarımızla tekrar nasıl irtibata geçebiliriz.
Programın lisansı belki bitmiştir firmayla irtibata geçin programsal sorunda olabilir.

Scada dan kontrol ediyorsunuz ve yazılım fırmaları istediği gibi tarih koyabılır oraya 3 yıl yazar ve günün gelmesini bekler gün geldiğindede bi servis verip garanti dışı Bakım yapabilmeleri içindir yani sistemi kuran arkadasları arayın gelsinler. ayrıca o işi yapan başka birini aramayın çünkü program şifrelidir ve gelen arkadas müdahale edemez. iyi çalışmalar

Klima santralları Alarko marka. Otomasyonlarıda automated logic denen otomasyon cihazlarıyla sağlanıyor. Bu cihazlar otomasyon bilgisayarına bağlı. Klimalar şu anda normal çalışıyor ancak uzaktan irtibat sağlayamıyoruz.

Sn [MENTION=281512]osiloski[/MENTION] Otomasyon programın ip ayarları ile alakalı olabilir.Sn [MENTION=62615]gokhanagca[/MENTION] arkadaşımızada katılıyorum yazılımcı firma bazen bunları yapabilir.İrtibata geçmeli ve teknik destek almalısınız.Zaten büyük ihtimal oraya gelmeden işi hallederler online bağlantı kurarak.

Kardeş ben bu sistemde çalışıyorum. Öncelikle hangi beyin üzerinde bağlı olduguna bak . Muhtemelen m8102 beynin üzerinde olacak. Haberleşme sıkıntısı yaşıyorsun orda olsam daha cok yardımcı olabilirdim. Yardım istersan benimle iletişime geçebilirsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri