Otomasyon plc eğitimi hakkında

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Selamın aleyküm abiler..

Otomasyon plc öğrenmek için bir kursa gitmeyi düşünüyorum..
Kurs sonunda sertifika falan veriyorlar..8 hafta sürüyormuş vs..
sizce gitsem sıfırdan birşeyler öğrenebilrmiyim..Haftasonlarım tatil..bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum boş zamanımı..
bu tarz kursa gidip plc öğrenen varmı aramızda işe yarıyormu gerçekten..yoksa boş hayal mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
PLC yi kurslar da ve okul da teorik olarak öğrenirsiniz kurstan sonra mutlaka saha da pratik yapmalısınız bakın ben meslek lisesi mezunuyum ve kumanda da iyiyim ama PLC bilmediğim için iş konusunda çok sıkıntı yaşıyorum keşke zamanında öğrenebilseydim hala bir fırsat bulsam PLC konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ama buna imkanım yok bir çok arkadaşım liseden sonra PLC öğrenmiş ve bu konuda çalışmalar yaparak para kazanıyorlar.Robot kurulumundan makine revizyonu yapana kadar arkadaşlarım var lise mezunu olup PLC programlayarak para kazanan

genç bi kardeşimizsin; yaş ilerledikçe bilgelik artıyor fakat öğrenme zorlaşiyor. kurs almanızın mutlaka yararı olur.
Teşekkürler abim
PLC yi kurslar da ve okul da teorik olarak öğrenirsiniz kurstan sonra mutlaka saha da pratik yapmalısınız bakın ben meslek lisesi mezunuyum ve kumanda da iyiyim ama PLC bilmediğim için iş konusunda çok sıkıntı yaşıyorum keşke zamanında öğrenebilseydim hala bir fırsat bulsam PLC konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ama buna imkanım yok bir çok arkadaşım liseden sonra PLC öğrenmiş ve bu konuda çalışmalar yaparak para kazanıyorlar.Robot kurulumundan makine revizyonu yapana kadar arkadaşlarım var lise mezunu olup PLC programlayarak para kazanan
Cüneyt abi teorikte olsa birşeyler öğrenmek istiyorum..Yutubeden falan biraz izledim ama sıkıldım..Bedava olduğu için olabilir::)Para verince mecbur öğreniriz:)Sonuçta kursu bitirince sertifika oluyor elimde..Orta düzeyde olsa benim için artı sayılır hiç bir şey bilmemekten iyidir.

Cüneyt abi teorikte olsa birşeyler öğrenmek istiyorum..Yutubeden falan biraz izledim ama sıkıldım..Bedava olduğu için olabilir::)Para verince mecbur öğreniriz:)Sonuçta kursu bitirince sertifika oluyor elimde..Orta düzeyde olsa benim için artı sayılır hiç bir şey bilmemekten iyidir.
Çok haklısın bu konuda hem sertifika olması hem de teoride olsa eğitim almak önemli sana bir tavsiye de ben bulunayım plc ve robot haberleştirmeyi öğren geleceğin mesleği robot ve robot kurulumu bir robot bir operatörün yaptığı bütün işleri yapar tek dezavantajı işlerin seri ve hep aynı şekilde gelmesi hastalanmaz akrabası ölmez yada hasta olmaz

insanlar hiç düşünmeden bir telefona 5-6 hatta 10bin verebiliyor. sana tavsiyem 3-4bin'e güzel bir plc takımı alman ve teoriği kendin çalışarak halletmen.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri