Otomasyon panosu

forramazan

Üye
Slm arkadaşlar tavuk çiftliğinde kullanılmak üzere bir otomasyon panom var atv31 telemecanique marka trifaze giriş çıkış hız kontrol cihazım var ve evo 04 serisi meter marka sıcaklık kontrol cihazım var.benim istediğim ayarlanan sıcaklık ile ortam sıcaklığı arasında 1 derece fark varsa havalandırma fanlarının 10 hz frenkansta dönmesi istiyorum tabiki sıcaklık değişikliğinde otamatik frenkans ayarlamsı yapan bir cihaz bunun için hangi cihaz da hangi menü ayarlarını değiştirmem lazım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
SLM ARKADAŞLAR ATV31 5.5 KW telemecanique MARKA SÜRÜCÜM VAR BUNU TAVUK ÇİFLİĞİNDE HAVALANDIRMA İÇİN KULLANACAM HANGİ MARKA SICAKLIK KONTROL CİHAZI ÖNERİRSİNİZ ELİMDE METER MARKA EVO SERİSİ VAR NASIL BAGLARIM VE HANGİ AYARLARI YAPMAM LAZIM HER DERECE FARKI İÇİN 10 HZ OLACAK ÖRNEĞİN ÇİFTLİK İÇİ 29 DERCE İSTENİLEN SICAKLIK 28 SÜRÜCÜNÜN 10 HZ DE DÖNMESİNİ İSTİYORUM SICAKLI DÜŞTÜGÜNDE OTAMATİK KENDİ YAVAŞLAYACAK. İLGİNİZE TEŞEKÜR EDERİM HIZLI CEVAP OLURSA SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER.

atv serisinde 4-20ma giriş varmı tam emindeğilim ama senin istediğin gibi çalışması için birincisi termstadın 4-20ma çıkış vermesi gerekiyor. ikincisi ise sürücünün 4-20 girişi olması gerek. yani sıcaklık artarsa aynı oranda da termostadın çıkış değeri yükselecek ve sürücüye bağladığın fan hızlanacak yada yavaşlayacak.Dediğim gibi analog sinyalle yaparsın bu işi. cihazları kontrol etmelisin 4-20ma varmı yokmu diye.

meterde sanırım 2 den fazla set ayar noktası ve röle çıkışı mevcut
her set noktasını sürücünün dın girişine bağlarsan sonuç alırsın

Slm arkadaşlar tavuk çiftliğinde kullanılmak üzere bir otomasyon panom var atv31 telemecanique marka trifaze giriş çıkış hız kontrol cihazım var ve evo 04 serisi meter marka sıcaklık kontrol cihazım var.benim istediğim ayarlanan sıcaklık ile ortam sıcaklığı arasında 1 derece fark varsa havalandırma fanlarının 10 hz frenkansta dönmesi istiyorum tabiki sıcaklık değişikliğinde otamatik frenkans ayarlamsı yapan bir cihaz bunun için hangi cihaz da hangi menü ayarlarını değiştirmem lazım.

merhaba forramazan

öncelikle evo 04 serisi meter marka sıcaklık kontrol cihazının hangi çıkışlarının
(4-20ma yada 0-10v yada kuru kontak ) bunlardan hangisi

ikincisi "ayarlanan sıcaklık ile ortam sıcaklığı arasında 1 derece fark varsa" bu karşılaştırma işlemi sonucunda çıkış ( 4-20ma yada 0-10v yada kuru kontak )verip vermediği önemli.

üçüncüsü ise sürücüyü 10 hzde çalıştırmak istediğini yazmışsın.bunu yapabilmen için sürücüye ya sabit ataman yada akım yada gerilim girişlerine sabit bi değer göndermen gerekli..

yani demek istediğim şu : eğer sıcaklık kontrol cihazın ve sürücün çok fonksiyonel değilse ya bir işlemci (pic serisi ) yada ucuz bir plc işini çözmekte faydalı olacaktır.

SLM ARKDAŞLAR 4-20ma yada 0-10v ÇIKIŞLAR VAR SÜRÜCÜ ÇALIŞIYOR FAKAT 26 HZ DEN AŞAGI İNMİYOR POTANSİYOMETREYLE İSTEGİM GİBİ DEĞİŞİYOR 0--50 HZ ARALIĞINDA FAKAT OTAMATİK KONUMA ALINCA DEDĞİM GİBİ 26 DAN AŞAGI İNMİYOR HSP 50....LSP 0 HZ AYARLARI. METER PB 5 AMA YİNEDE OLMUYOR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKÜRLER

emko serisinde senin istedigin ozellikte sıcaklık kontrol cizhazı bulunmaktadır surucu olarak ta benim sana tavsiyem abb acs 350 seridir kolay gelsin

arkadaşım öncelikle evo yu PİD denetim yaptırmalısın 0-10 çıkışını atv31 in AI2 com uçlarına bağlamalısın PID denetimde set değeri gir 28 ve gerekli orandal integaral değerlerini vs girmen gerekli.

slm sürücü atv31 de hem 0..10v hem 4..20 ma girişleri var meter sıcaklık kontrol cihazında sadece 0 10v çıkışı var 0...10v giriş çıkışlar sürücü ve sıcaklık kontrol cihazı birbirlerine baglı fakat 26 hz de çakılı kalıyor sıcaklık değiştirsem bile fanların devri aynı kalıyor ne yapmam gerekiyor sürücüyü değiştirme imkanım yok sıcaklık kontrol cihazınımı değiştireyim yoksa ayarlamam gereken yerlermi var eğer sıcaklık kontrol cihazını değiştireceksem marka ve fiyat verirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri