Otomasyon panosu yapımı tavsiye?

Merhabalar otomasyon panosu yapmak istiyorum ama aşamalar nedir?
Örneğin 1. olarak sanırım bir eplan projesi gerekli?

Soracağım önemli bir husus da şudur ki bu otomasyon panolarında yapıp yerleştirebileceğim görsel bir program var mıdır? Aynı zamanda bu programda yaptığım panoyu simüle etmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar otomasyon panosu yapmak istiyorum ama aşamalar nedir?
Örneğin 1. olarak sanırım bir eplan projesi gerekli?

Soracağım önemli bir husus da şudur ki bu otomasyon panolarında yapıp yerleştirebileceğim görsel bir program var mıdır? Aynı zamanda bu programda yaptığım panoyu simüle etmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler
Solidworks Electrical var. Projenin çizimini yapıp ayrıca 3 boyutlu olarak pano tasarımı ve kablolamasını yaptırabiliyorsun internetten bakabilirsin

Eğer şartnameli kurumsal bir iş yapiyorsan.e-plan gibi programlar ile elektrik şemasını,pano yerleşim planini çıkartıp.Pano tipini belirleyip.
Pano işçiliğe başlanır.öncelikle kanallar montajlanir,raylar montajlanir.vidali ekipmanlar inverter vs montajlanir.İnverterler arasi hava akimi boşluklari uygun şekilde ayarlanmasi önemlidir.
Varsa pano kapak uzerindeki buton,lamba vs elemanlarin montaji gercekleşir.Her malzemenin sembol etiketleri taban sacina ve malzeme uzerine yapistirilir.
Kablo baglantilarinda ise önce güç devresi sonra kumanda devresi varsa plc baglantilari yapilir.
Panoya besleme verilerek kumanda ve plc sinyal testleri ardindan güç devresinde çıkış testleri yapilir.
Tüm kablolarin etiketlemeleri yapilarak.Kanal kapaklari kesilip takilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri