otomasyon panosu tasarım programı

Autocad'te çizildiğini duymuştum.

Otomasyon projesi yapmak icin program olur mu ya
Kendin istegine göre cizersin
cizim laızmsa zaten autocad kullanırsın?
tuhaf bi soru bu ya:)

arkadaş "eplan p8 cabinet" bu program mukemmel sekilde pano dizaynı yapıyor..hemde 3d seklinde her ayrıntı duşünülmuş.sadece eplan p8 in part bölümünü iyi bilmen gerekiyor..harikalar yaratmak senin elinde...

Konuya cevapların hepsını okumadım ama birkactanesini okudum pano tasarlanırmı evet tasarlanır bazıları ben buişi kafamdan yapıyom demiş.

Bense bu işi cizerek yapıp ona gore proje oluştururm.

Birde dicek siniz senin vaktin cok galiba cizimlen ugraşıyon artı coğu firma tüm lektrik malzemelerin 3d olarak veriyo sadece parcaları birleştirmek gerekiyo aşagıdaki cizimin sadece kablo cekimi bana ait diger pacalar internetten

Pano ihtiyaca göre degişirki
ne istedigini biliyosan ona göre yapılır?
autocadle onu bilmiyosan
dedigi gibi arkadasın visio ile cok rahatlıkla cizebilirisn
ne panosu lazım mesela
bi deli bi kuyuya tas atmıs:)
cıkar cıkarabilirsen

Eplan Cabinette bunu yapabilirsin ama arkadaşımın dediği gibi part bölümüne hakim olman yeterli. Ben internetten kırığını indirdim kullanıyorum.

siz birde E3 Series yazılımının Panel modülünü nasıl işlediğini görün ve ondan sonra diğer programları konuşmaya başlayın arada fark var...

Pano tasarımı kullanıcagın malzemeye göre olur. En güzeli Autocad veya 3dMax ile kendi tasarımını yapman. Firmalara ait programlarda var mesela Legrand'ın XLPro2 programı var bu programla rahatlıkla pano tasarımını yapabilirsin.

dostum arkadaslar katılıorum visio ile bunu yaparsın ama senın ıstedıgın sekılde olur mu onu tam kestıremıorum,yanı sunu demek ıstıorum sen otomatık kumanda tasarımının dırekt olarak pano tasarlanmıs halını gormek ıstersen vısıo oyle bı program deıl,orada ayrı bır calısma ıle panonu tasarlayabılrsın. yanı otomatık kumanda devrenle panonu ayrı ayrı senın tarafından hazırlanması gerekecektır
kolay gelsın herkese,iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri