otomasyon panosu tasarım programı

Böyle pano programı olmaz diyenler herhalde araştırma yapmasını bilmediği gibi işkembeden atıyorlar...
eplan cabinet e bir göz atın diğer adı aklıma gelmeyenlerde de var çizdiğiniz projede kullandığınız elemanları bile otomatik olarak pano ölçüsü tavsiye edip yerleştiriyor
kalkmışınız böyle program yok diye herhalde sizler hala rapidoyla bakkal defteri gibi kağıtlara proje çiziyorsunuz...
önce bir araştırın sonra yorum yapın onlarca 3 boyutlu pano programı var

see electrical expert programı bu işi yapıyor..biz lisansli olarak kullanıyoruz..pano tava goruntusunu aynen verebiliyorsun arkadasım

Arkadaşlar pano tasarım programı olmaz mı hiç. Özellikle Eplan ve Cofaso çok iyi. Ben şahsen Cofaso kullanıyorum. Mert Bilgi İşlem'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğitim videoları türkçe ve tüm menülerle birlikte tüm işlemlerinizi kolay ve düzenli bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Ben şahsen elle çizmeyle kesinlikle kıyaslayamam. Harika bir kolaylık sağlıyor... Pano tasarımıyla uğraşanlar kesinlikle kendilerini bu konuda geliştirmeli...

e3 serisini deneyin derim 3d pano tasarımı var :D

Bu iştamamen tecrube. Programda bulsan kullandığın elemanlar programda olmaz yeniden kütüphane yapman gerekecektri.

üstadım tabiki kendi kütüphanelerin olacak biraz terleyeceksin bütün malzemeleri program kütüphanelerinde bulmak zatenn imkansız ama artık cad programları çok gelişti sembol veya pano görünümü için malzeme tasarlamak kolay ilk altyapını oluştur bidaha tasarımı yap ben kafadan tasarım yaparım programda neymiş diyen arkadaşlar 1000 giriş 750 çıkışınız olduğu düşünün çok sayıda sürücünüzz var böyylebir panoda malzemeleri birbirinden etkilenmesin diye çok komplike bir yerleşim planı grekir mesela haberleşme kabloları ve sürücüler arası mesafeler plcler ve sürücüler malzemeler çoğaldığında ciddi problem haline gelebilir işte böyle durumlarda pano tasarımını sanal olarak yapmak zaman ve kalite bakımından önem kazanır

Arkadaşlar eplanda makrolar var. O makrolar bunların bir kısmını karşılıyor. Siemens s7 200- 300 -400 için bu tasarıma e plan olanak sağlıyor.

Bu programın ismi ne cokk güzel ya :) harbi süper sen bu işi bılıon kardeş :)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri