otomasyon panosu tasarım programı

memoharici

Üye
arkadaşlar,
otomasyon panosu tasarlayabileceğimiz bir program tavsiye edermisiniz örneğin plc vb. elemanları koyup görsel olarak önceden tasarlayıp uygulamaya geçtiğimizde en azından işimizin daha kolay olması için çünkü panonun başına geçtiğimde plc yi buraya mı koysam röleleri şurayamı koysam diye çok tereddütte kalıyorum ve zaman kaybetmekle beraber çok düzgün olmuyor

öncelikle öyle bir program gormedim

pano tasarımı senın insiyatifine kalıyor(bunun için bir program yok)

kolay gelsın

Bencede ben yıllardır otomatik kumanda panosu yaparım hem kendi dizaynımdır öyle bir programada gerek yok kolay gelsin

AUTOCAD ile yapılabilir

arkadasım electrocad diye bı program war orada bunlar yapılıyor daha once konusuda acıldı forumda 3d panı tasarımı diye aratırsan bulursun

sanırım aradığın özellik e3 te var. E3 te istersen önce pano dizaynını yapıp daha sonra şemaya geçebilirsin. İstersen ikisini de aynı anda kullanabilirsin. Program şematik ve pano dizaynı ve hatta word excell gibi programlar arasında yatay geçişi başarılı bir şekilde yapmaktadır. İstersen excel de ürün listesi oluşturup sonra çizime geçebilirsin. Excel de sıraladığın cihazlar proje ağacına otomatik olarak eklenir. Burdan cihaz aramaya gerek kalmadan direk ağaçtan projene eklersin

radığın tüm özellikleri visio progamında bulabilirsin ama bende bu programı bulamadım.microsoft un sitesinde 2007 si var ama ben onu kullanmadım.2000 daha iyi sanki

pano tasarımı için program olmaz
öyle bir program varsada ben kullanmam ben gözümle mantığımla yaparım bu işi

arkadaşım visio programı ile bu işi yapabilirsin.ancak butun elemanları bulamadığınız için sizin bir kutuphane oluşturmanız lazım.

hayırlı çalışmalar diliyorum.

Arkadaşım eplan nın böyle bir programı var ama kırıgını bulamadım. Orjinalide çok pahalı kurtarmadıgı için hiç bir firmada kullanmıyor veya şalt malzeme üreten firmaların ürettigi kendi malzemelerine göre küçük programları kullanıyorlar. Eplanın sitesinden bakabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri