Otomasyon Panolarında fiyatlandırma neye göre yapılır ?

karasercan

Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar şu aralar özel sektörde iş bulamadığım için ya nasip ya kısmet diyip kendi şirketimi kurdum otomasyon plc yazılımları hmı tasarımları gibi hizmetler veriyorum bir müsteri kitlesi oluşturmayı başardım gibi piyasayı bilmediğim için pano proje fiyatlandırması hakkında çokta bir bilgim yok yaptığım projelerden kar elde ediyorum ama bu işin dogrusunu merak ediyorum çevremdeki birçok ilk projeye yüklü bir miktar ödeyip sonraki aynı makina projelerine ilk ücretin yarısını hatta çeyreğini ödemeyi teklif ediyorlar siz deneyimli abilerimizin fiyatlandırma politikasını merak ediyorum bu işin hakkı neyse onu uygulamak istiyorum şimdiden saygılar

Helal olsun. Cesaretinizi takdir ettim. Varsa ihtiyaç başvuru yapabilirim tarafınıza :)
Fiyatlandırmada aşağıdakileri baz alabilirsiniz;
Tahmini kaç günde iş biter? Adam/gün*maliyet
Genel gider (kiralık araba, elektrik v.s.)
PLC maliyeti
Şalt maliyeti
Diğer ekipmanlar
sonrasında bu rakamların toplamının elde etmeyi hedeflediğiniz karla çarpabilirsiniz.

Tabi ki fiyatlandırırken şirketin isim payı / daha küçük şirketler için en azından reklam payı olarak %2 veya %3 koymanızda fayda vardır. Zira gözle görülemeyen özellikle küçük şirketlerdeki genel gider oranı.

yıllık yapılan iş / yıllık şirket gideri + maliyet + kar olarak hesaplanmalı.

Tabi ki fiyatlandırırken şirketin isim payı / daha küçük şirketler için en azından reklam payı olarak %2 veya %3 koymanızda fayda vardır. Zira gözle görülemeyen özellikle küçük şirketlerdeki genel gider oranı.

yıllık yapılan iş / yıllık şirket gideri +

maliyet + kar olarak hesaplanmalı.
Helal olsun. Cesaretinizi takdir ettim. Varsa ihtiyaç başvuru yapabilirim tarafınıza :)
Fiyatlandırmada aşağıdakileri baz alabilirsiniz;
Tahmini kaç günde iş biter? Adam/gün*maliyet
Genel gider (kiralık araba, elektrik v.s.)
PLC maliyeti
Şalt maliyeti
Diğer ekipmanlar
sonrasında bu rakamların toplamının elde etmeyi hedeflediğiniz karla çarpabilirsiniz.
yani anladıgım kadarıyla bunun belli bir normu yok ben router yazılımını 10bine satarken bir başkası 2binede satabilir yeterki kazandırsın diyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri