Otomasyon Mühendisi pozisyonunda başlangıçta stajyer ve sonra mühendis olarak iş arıyorum.

Maestra

Üye
Merhaba,
Kocaeli Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim.Kısa süre sonra mezun olmayı planlıyorum.

İzmit'te ikamet ediyorum ama iş pozisyonu için İstanbul'a da gelebilirim.

İş arayış lokasyonum : Kocaeli, İstanbul, Sakarya ve civarındaki şehirler

Gayem insana değer veren, rahat hissedebileceğim bir otomasyon firmasında ekiple iş birliği içinde çalışmak.

Bölümümüz özelinde beni heyecanlandıran ve hevesle ilgilenmek istediğim alanların başında otomasyon, haberleşme sistemleri, sıfır noktasında uzaktan kontrol, endüstri 40, akıllı haberleşme sistemleri gibi konular geliyor.

Bu bağlamda bitirme projemi bu başlıklarla ilintili olarak Scada tasarımı üzerine gerçekleştirdim.

Tasarladığım sistemi detaylı olarak anlattığım videoyu özgeçmişime ekledim.

Uygun pozisyonda benden istedikleri niteliklere karşın benim aradığım tek kriter kuruluşunuzda yer alacağım süre boyunca rahat hissedebilmek.

Özgeçmişimi ilgililere yollayabilirim, [email protected] kanalından bana ulaşabilirsiniz.

Kişisel Bilgiler

Adı - Soyadı: -

Tel: -

E-Posta: [email protected]

Genel Bilgiler

Eğitim Durumu: Üniversite Mezunu (Planlanan Mezuniyet Tarihi : 2021 - Şubat)

Toplam Tecrübe:3 Ay

Çalışma Durumu:Öğrenci, Çalışmıyor

Askerlik Durumu:Tecilli (2023)

Eğitim Bilgileri

Üniversite: Kocaeli Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği

Lise: Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, İzmit

İş Tecrübeleri

Stajyer Otomasyon Mühendisi

İzmit'te bir otomasyon firmasında, 1 aylık staj sürecim boyunca, otomasyon sektörü ve firmaları hakkında detaylı araştırmalarda bulundum.Yine bu dönemde CoDeSys tabanlı olarak PLC yazılımlarında algoritma geliştirme üzerine çalıştım, ABB firmasının ilgili yazılım arayüzünde görselleştirme çalışmaları yaptım.

-Lunapark için oyuncak kontrol motorlarının PLC sistemine entegre edilmesi

-Kocaeli-Ford Fabrikası üretim hattı için EPLAN'da çizilmiş pano projeleri okuma

Stajyer Elektrik Bakım Mühendisi

İzmit'te, farklı bölümlerden 200'e yakın stajyer adayı arasından detaylı bir yetenek programı sonrası Posco'ya kabul edildim.1 aylık staj sürecim boyunca, Türkiye'nin ilk ve tek paslanmaz çelik haddeleme fabrikasında multidisipliner mühendislik çalışmalarını izleme ve deneyimleme fırsatı buldum.Ufkumun sınırları hususunda benim için en önemli kilometre taşlarından biri olan bu devasa tesiste elektrik, makine, malzeme mühendisliği gibi alanların peşin sıra birbirini takip ederek tam otomasyon sistemlerde kusursuz ürünler çıkarabildiğine şahitlik ettim.Stajım boyunca fabrika kontrol odalarını, PLC sistemlerini, OG kesici bakımlarını ilgili teknisyenlerle beraber inceleme fırsatı buldum.

-Multidisipliner mühendislik çalışmaları -Ambar ekibi eşliğinde ürün sayımları - S7-300 Pano Montajı -Yıllık fabrika bakımı planlamaları

Nitelikler

Yabancı Dil: :
İngilizce (Okuma: 4 Yazma : 4 Konuşma: 3)

Bilgisayar Bilgileri: EPLAN (TEMEL), TIA PORTAL(ORTA) , CODESYS(İLERİ), EKTS, CADE SIMU, AUTOCAD (ORTA) , MS OFFİCE , MS EXCEL, FACTORY IO, Vijeo Citect

Sertifika Bilgileri ve Alınan Kurumlar :

Endüstriyel Otomasyon Geliştirme Eğitimi
AEMTEM
EPLAN P8 ELEKTRİK EĞİTİMİ
(Temel) | EPLAN
Elektrik Kumanda Ve Otomasyon Tekn.
(İleri)| AEMTEM
Etkili Hitabet ve Diksiyon | AEMTEM
AUTOCAD 2D ÇİZİM | AEMTEM
s7-300 SIEMENS PLC EĞİTİMİ
(Orta) | AEMTEM
MS OFFİCE

Dernekler - Kulüpler: Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu Topluluğu, IEEE Kocaeli Üniversitesi

Katılma Fırsatı Bulduğum Seminerler:

Proje Yönetimi, İSG Risk Yönetimi, Doğru ve Etkili Konuşma, Etkili Sunum Teknikleri, Lider Yöneticilik, Sorun Çözme Teknikleri, İkna Psikolojisi ve Müzakere, Yarının Yolunda:Endüstri 4.0

Hobiler: Türk Halk Müziği, Sanat Müziği, Konser Çalışmaları

Son düzenleme:
Bir fabrikaya girip orada çalışmak istemeniz güzel ama benim size bir tavsiyem olacak teknik servis ve kurulum işlerine yönelin bence CNC,Robot özellikle robot neden mi?Bir opreratörün yaptığı bütün işleri bir robot yapabilir,kaynağı bir operatörden daha güzel ve daha hızlı 7-24 yapabilir taşıma ürün alma ürün yerleştirme ama Türkiye de firma sahipleri bunun hala farkında değil.Bir robot hastalanmaz bir akrabası hasta olmaz veya ölmez.Ama pahalı bir yatırımdır aslında pahalı değil neden mi?Bir operatör ün bir yıllık masrafı 10 bin dolar olarak hesaplanır bir robot 3 vardiya çalışsa yıllık getirisi 30 bin dolar olur 50-60 bin dolara bir robot sistemi kurulabilir tabi bunlar basit işler için daha detaylı işler de çok daha pahalıdır ama detaylı işlerdeki eleman ve diğerler giderler de daha fazladır.Kocaeli Robo var Ford fabrikasının orada istanbul anadolu yakasında bir çok robot firması var eğer imkanınız varsa tek tek dolaşın bu firmaları

Bir fabrikaya girip orada çalışmak istemeniz güzel ama benim size bir tavsiyem olacak teknik servis ve kurulum işlerine yönelin bence CNC,Robot özellikle robot neden mi?Bir opreratörün yaptığı bütün işleri bir robot yapabilir,kaynağı bir operatörden daha güzel ve daha hızlı 7-24 yapabilir taşıma ürün alma ürün yerleştirme ama Türkiye de firma sahipleri bunun hala farkında değil.Bir robot hastalanmaz bir akrabası hasta olmaz veya ölmez.Ama pahalı bir yatırımdır aslında pahalı değil neden mi?Bir operatör ün bir yıllık masrafı 10 bin dolar olarak hesaplanır bir robot 3 vardiya çalışsa yıllık getirisi 30 bin dolar olur 50-60 bin dolara bir robot sistemi kurulabilir tabi bunlar basit işler için daha detaylı işler de çok daha pahalıdır ama detaylı işlerdeki eleman ve diğerler giderler de daha fazladır.Kocaeli Robo var Ford fabrikasının orada istanbul anadolu yakasında bir çok robot firması var eğer imkanınız varsa tek tek dolaşın bu firmaları

Cüneyt Bey merhaba, ROBO'nun kurucusu bizim okuldan mezun biliyorum.Güzel firma gerçekten.Ama başlangıç için daha nitelikli olmak gerek zannediyorum.

Çalışan arkadaşlarım da var orda, umarım bir gün yolumuz kesişir güzel fabrikalarla.

Önerilerinizi dikkate alacağım, ama robota dair başlangıçta bilgim sadece endüstri 4.0 tabanlı işlemler ve bir kaç ünlü robot markasının adını bilmekten ibaret.Tecrübe kazandıktan sonra daha net ilerleyeceğimi düşünüyorum.

İstanbulda bi kaç iş fırsatı yakalım tam dileğime göre, bakalım sonucu ne olacak, eğer kabul edilirsem iyi bir başlangıç olur benim için.

Buraya da yazmak istedim.

güncel..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri