Otomasyon kompansazyon

Burak isa

Üye
Selamun aleyküm herkese aranızda yeniyim.Lise mezun uyum elektrik bölümünden Çalıştığım iş yerinde okuldan bildiğim start stop ileri geri yıldız üçgen devreleri var sadece ben kumanda kısımlarını seviyorum yolumu açmak istiyorum kendi başıma nasıl ogrenebilirim.. Bana bu bilgileri paylaşacak paylaşmayacak herkese gönülden tesekkur ederim..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cevap gelmeyince buraya açtım belki onu görmeyen bunu görebilir diye

Kardeş bende senin gibi bu konularda profesonel degilim. Ancak sana tavsiye edebilecegim megep modülleri var. Oradan başlaman senin için iyi olur. Ayrıca alabilirim dersen elinin altında bir kitap olsun. Ben bir kaç önce Mustafa Aydın hocanın kitabını aldım. Uzun zamandır bir çok kaynak inceledim onlar arasında en iyi diyebilirim. Bu adresten inceleyebilirsin : http://www.ogretmenlerim.org/pano-tasarim-montaji-temrin-kitap.asp

Bu işi yapcaksan hepsini seviceksin çünkü sevilmeden yapılan işten hyr gelmez yeri gelecek kumanda bağlantısı da yapican yeri gelecek enerjisini de cekicen yeri gelecek motorda taşıyan kendini geliştirmek istiyorsan gocunmadan her işi yapican yaşın 18 temizlik de azarida sorun etme her ogute kulak ver devamlı iş değiştirmeye kalkma çünkü yuvarlanan taş yosun tutmaz usta ata sözüdür benim ustam bana dedi benim gibi kalfadanda çıraklara gitsin

Çok teşekkür ederim abi isminiz yazmıyor ama canı gönülden teşşekkür ederim.. Kitaplara bakıcam şimdi

sürekli kontaktörlerle devre yap çalıştır. ekts diye kumanda programı var. çalışmalısın

Hesap1990 kitap varmi sende içeriğinde hesaplamalara varmi

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri