Otomasyon Kablo ve Diğer Hesaplar

rtkmln

Üye
Merhabalar özellikle otomasyon panolarında kullanılan kablo çeşitlerini, bunların akım taşıma kapasitelerini ,bunların nasıl ve nerde kullanılabileceğini, matematiksel dökümanlarını bunlar veya daha fazla teknik bilgiler içeren dökümanlar mevcut mudur elinizde? Paylaşabilirseniz mutlu olurum teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İnternette kablo akım taşıma kapasiteleri diye aratırsanız hemen hemen tüm kablo üreticilerinin hazırladığı dökümanlar mevcuttur. Onlardan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle teşekkür ederim. Evet araştırdım ve buldum ama bulamadığım şey şu. Çeşit çeşit kablolar var nyy vs isimli nye gibi. Bunların nerde nasıl kullanılacağı. Otomasyon panosunda nasıl bir tür standartların kullanılması gerektiği.

Yani tam anlatamadım sanırım :) ama panolarda kullanılan genel bilgileri istiyorum eğer mümkünse. Teşekkür ederim

Öncelikle teşekkür ederim. Evet araştırdım ve buldum ama bulamadığım şey şu. Çeşit çeşit kablolar var nyy vs isimli nye gibi. Bunların nerde nasıl kullanılacağı. Otomasyon panosunda nasıl bir tür standartların kullanılması gerektiği.

Yani tam anlatamadım sanırım :) ama panolarda kullanılan genel bilgileri istiyorum eğer mümkünse. Teşekkür ederim
prysmian kabloya bak app uygulaması da var

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri