Otomasyon İçin Motor Seçimi Yardım

Arkadaşlar bir bantlı konveyör sistemini bir yük hücresinden gelecek tartımlara göre çalıştıracak bir PLCli sistem oluşturmak istiyorum. İşin yazılım kısmıyla ilgili görüşmelerim var ancak motorlarla ilgili servo motor ya da ac asenkron motor tavsiye ediliyor. Bu sistemde bir motor bir bandı gelen sinyallere göre iki farklı hızda çalıştıracak kompakt boyutları olan, sarsıntısız bir motor olmalı, ya devir kontrollü ya da redüktörlü olabilir. Başka bir motor da bir bıçağı yukarı aşağı strok yaptırarak hareket ettirmeli. Bunu kremayer dişlili bir sistem düşünmüştüm ama bir arkadaş adımlı vida kullarak yapabileceğimi söyledi, o kısmı belli değil henüz. Benim sorun yaşadığım kısım maksimum 100Watt gücünde 200 - 400 d/d aralığında 5 - 6 Nm tork verebilecek ve PLC sistemiyle gerekirse bir sürücüyle çalışabilecek bir motor çeşidi bulmak. Dikiş makinesi, ev aletleri vs. de kullanılan motorları araştırıyorum ancak bunların sürücülerle PLCye bağlanacağından emin değilim. Son seçeneğim step motorlar olacak ama onlar da sürücüsüyle 400 TL'yi buluyor, bu da beni zorluyor. Bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri