Otomasyon İçin Mesleki Ders Seçimi

NEET

Üye
Selamünaleyküm. Ben 2. sınıfı bitirmiş bir üniversite öğrencisiyim. 3. sınıfta toplamda 5 tane seçmeli dersimiz var. Ben otomasyonu merak ediyorum ve okulda da bu alana ilgili dersler seçmek istiyorum. Aslında kafamda bazı dersler belirledim ama genede büyüklerim ve bu işi bilenler, ihtiyaç duyacağım derslerin ne olduğunu daha iyi bilir. Tavsiyelerinizi almak istiyorum. Bu yüzden bu konuyu açıyorum. Yanlış bir yer yerde açmış olabilirim ama otomasyonla ilgili olduğundan başka nerede açacağımı bilemedim.
Benim aklımdaki ders planı şu şekilde. Derslerin içeriklerine ulaşmak için üstlerine tıklayın.

1-cad/cam
2-Ölçme ve Enstrümantasyon
3-Endüstriyel Otomasyon Sistemleri
4-Endüstriyel Scada Sistemleri
5-Endüstriyel İletişim Sistemleri

Bölümdeki diğer derslerin listesi için buraya tıklayın. Resimdeki derslerin içeriklerine ulaşmak için tıklayın.

Kafama göre iş yapmış olmak istemiyorum. O yüzden sizlerin görüşlerini istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri