Oto teybe otomatik başlatıcı kartı yapımı ( acill yardım )

Ustalarım sizden bir yardım almak istiyorum
Araca tablet uygulaması yapacağım ama tabletin on of tuşunu kullanmadan teyp açıldığında tabletin de açılmasını istiyorum
Böyle bir devre buldum
Ama bu devreye ait herhangi bir şema bulmadım yardım ederseniz sevinirim ustam

İlgili resim
Merhabalar ilk önce şu şem
55444
ada (yeni teypler için geçerli) iso soketi vardır orada illumination yani aydınlatma çıkışı vardır mantıken teyp açıldığında açılması gerekir tahminimce 12 volt çıkışı vardır eğer elektronikten pek anlamıyorsan veya transistör mosfet falan uğraşmak istemiyorsan küçük röleler var elimden gelen budur ama tabletin sürekli açılıp kapana bilir sürekli basıyormuş etkisi verebilir eğer hatam var ise kusura bakmayın saygılarımla

Avr cipli kendisinin yaptığı bir çözüm, sema olsa da yazılım olmadan işine yaramaz, kendisiyle irtibata gecmelisiniz veya sanırım bu modülleri pazarladığı site vardır sizi oraya yöneltecektir.

arduino ile yapılabilir bence arduino mini falan şimdi düşündümde mantıklı sayısal girişten bir değer okuduğunda 5 sn bir pini açıp kapatsın mantıklı onada minyatür röle veya mosfet takarsın mis

Avr cipli kendisinin yaptığı bir çözüm, sema olsa da yazılım olmadan işine yaramaz, kendisiyle irtibata gecmelisiniz veya sanırım bu modülleri pazarladığı site vardır sizi oraya yöneltecektir.
Bu üründen elinde kalmamış ustam

İlgili resim
Merhabalar ilk önce şu şemEkli dosyayı görüntüle 55444ada (yeni teypler için geçerli) iso soketi vardır orada illumination yani aydınlatma çıkışı vardır mantıken teyp açıldığında açılması gerekir tahminimce 12 volt çıkışı vardır eğer elektronikten pek anlamıyorsan veya transistör mosfet falan uğraşmak istemiyorsan küçük röleler var elimden gelen budur ama tabletin sürekli açılıp kapana bilir sürekli basıyormuş etkisi verebilir eğer hatam var ise kusura bakmayın saygılarımla
Yorumunuz için teşekkürler ustam
Şöyle yapsam olurmu peki
Aracımda Kontak açıldığı zaman teyp otomatik açılıyor onu manuel olarak ayarlamaya çalışsam ve teybi açınca tablet de açılmış olur

Arkadaşım sanırım bu programı tablete yüklersen senin iş çözülecek.Tabletin şarj aletini çakmaklığa veya teybe bağlıycan kontak açılınca otomatik açılacak kapanınca şarj kesilince tablet otomatik kapanıcak.Bir bak istersen. Devre filan yok.

Arkadaşım sanırım bu programı tablete yüklersen senin iş çözülecek.Tabletin şarj aletini çakmaklığa veya teybe bağlıycan kontak açılınca otomatik açılacak kapanınca şarj kesilince tablet otomatik kapanıcak.Bir bak istersen. Devre filan yok.
Teşekkürler ustam böyle bir uygulamaya ihtiyacım vardı

buldum arduino uno veya mini ile yapılabilir kodu yazıyorum iso soketinin aydınlatma kısmına takılacak

İşim vardı kusura bakmayın muhtemelen yarın deniyecem boşunada arduinoyu yakmayalım araba bende değildide

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri