Oto Klima Performans Düşüklüğü

passat

Üye
slm arkadşlar oto kiliması hakında bilgisi olan varmı tşkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
slm arkadaşlar gaz bastırdım ama cok az soğutuyor ne yapmam lazım yaardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Dostum gaz basıncı normal olması yeterlı sogutma yapması gerekır...

Sen klımanı nasıl kullanıyorsun kısa mesafe yada uzun mesafede fark eder.. şehir içi yada uzun yol gibi..
kısa mesafede soğutmaması normaldir... ayrıca rolantıdede cok sogutma beklenemez her marka ve modelde degısebılır ..
Arac klımaları 2500 devır uzerınde devamlı çalışmada verimli soğutma elde edilir...

Tavsıyem iç kısımda hava fıltresı olması lazım onu temızle
içerideki hava dolaşımı yeterı kadar oluyormu.. yeterı kadar degılse iç fanda sorun olabılır
Arkadaslarında bahsettıgı gıbı cıhazın kondenserı yanı aracın radyatorunun onunde olur onu yıkat temızlet..
Ayrıca cihazın kondenserı yanı radyatorun onundekı fan arızalı olabılır... oncelıkle bunun kontrolu yapılması gerekıır..

gaz miktarı 580kğ yazıyor ama gaz basıncı kaç bar bilmiyorrum benim şüphelendiyim kompresörde basınc düşüklüğü ola bilirmi acaba bide gazıın geçtiği filtre var tıkalı olabilirmi teşekkürler

araç klımalarında çeşitli kompresorler kullanılıyor. pistonlarda hasar yada subaplarında sorun olabılır gaz fıltresı sıstem ıcınde bır sorun olmadıkca kolay kolay tıkanmaz... nem su almadıkca yada hava almadıkca... ve bunu sogutmadan anlamayan bırı kolay kolay teshıs koyup tamırını yapamaz.. mutlaka bu ısın uzmanı olan bırının bakmasında fayda var.

senın yapabılecegın basıt kontroller... hava fıltresı .. fanı calısıyormu.. kompresorunden tıkırtı mekanık ses gelıyormu ... fılan...

Kolay gelsın..

slm kardeşim klimayı bi türlü istediğimiz performannsı alamadık bizde eyaz eşya kart beyin tamirciyiz ama varsa bildiyin bişey söyle elimizden gelir bide keddi aracım tşkürler

Evaporatör sondasını kontrol ettirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri