Oto amfi dc kaçırması

Bymcn

Üye
Merhabalar amfi qline 1500.1 mono bu kırmızı ok ile gösterdiğim bobin amfide ne işe yarıyor? acayip bir sekilde ısınıyor ayriyetten bobinin çıkış ucu kırmızı kabloya baglı ordan da bas 'ın baglandığı klemenslere gidiyor. artı ile eksi çıkışı ölçtüğümde ise 6 ile 7 volt arası dc gösteriyor. amfi soğuk iken 4 volt gösteriyor bobin yaninda zener diyota benzer parca var bobin ısındıkça onunda degeri degisiyor cikislarda da 6 ile 7 volt arasi sabit kalıyor. Bunun çözümü nedir bu dc voltaj kaçırma sorunu nu nasıl cözebilirim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220506-123339_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220506-123339_Samsung Internet.jpg
    293.7 KB · Görüntüleme: 53
Yok mu anlayan yardımcı olabilecek birisi ?

Anladım tesekkur ederim usta, peki isinması normal mi acaba
o kadar yüksek frekansta çalışsan sen de ısınırdın. bazı yerlerde fan soğutması yapılır, bazı devrelerde pbc delinir üzerine metal plaka konarak soğutulur. benim gördüklerim.

Son düzenleme:
o kadar yüksek frekansta çalışsan sen de ısınırdın. bazı yerlerde fan soğutması yapılır, bazı devrelerde pbc delinir üzerine metal plaka konarak soğutulur. benim gördüklerim.
Ozaman bobinin de cikis klemenslerine dc voltaj vermesi normal mi olmus oluyor yoksa mosfetlerden biri mi kaciriyor bu durumda, mosfetlerin cikisi bobinin girisine giriyor bobinin cikisindan da hoparlor cikis klemenslerine gidiyor.

Resimden pek birşeyler çıkartamadım.
Baslikta da anlatildigi ilk calismada 4 volt bobin isindikca 6 ile 7 volt gibi dc kacirma sorunu var cikis mosfetlerinde isinma yok voltaj regulatorlerinin etrafindaki transistorleri olctum hem devre uzerinde hemde sökerek anormal bi durum yok ama bu kacirma neyden kaynakli bir turlu bulamadim aklima surucu modulundeki entegrelerinden birinin arizali olabilcegi geliyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220620-024225_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220620-024225_Samsung Internet.jpg
    386.9 KB · Görüntüleme: 22
Baslikta da anlatildigi ilk calismada 4 volt bobin isindikca 6 ile 7 volt gibi dc kacirma sorunu var cikis mosfetlerinde isinma yok voltaj regulatorlerinin etrafindaki transistorleri olctum hem devre uzerinde hemde sökerek anormal bi durum yok ama bu kacirma neyden kaynakli bir turlu bulamadim aklima surucu modulundeki entegrelerinden birinin arizali olabilcegi geliyor
bak anladığım için yazmıyorum. şansını dene sağ altta pot var oradan voltajı düşür

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri