Oto amfi arızası

Herkese merhaba jameson usa 505 amfim uzun süredir yatıyordu babam amfinin aracta bağlıyken bi koku geldiğini ve sigortasının yandığını söylemişti icini actığımda besleme katınta 3 tane yanmış mosfetle karşılaştım mosfetleri değiştirmek istedim ama üzerlerindeki değerleri okuyamadım diğer mosfetlerin aynılarıyla değişim yapsam bir sıkıntı çıkarmı yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• 20220324_171303.jpg
    20220324_171303.jpg
    375.1 KB · Görüntüleme: 33
  • 20220324_171250.jpg
    20220324_171250.jpg
    266.4 KB · Görüntüleme: 28
Kısa derve ölcü
IRFZ34N

Yönleri aynı olursa bişey olmaz ama o mosfetler boşa yanmamistir yerlerinden çıkar bı kısa dervre ölç sonra montaj yap yoksa yenisi de yanabilir
Kısa devre olarak nasıl bir yöntem kullanabilirim
Direncleri ölctüm sağlam

Herkese merhaba jameson usa 505 amfim uzun süredir yatıyordu babam amfinin aracta bağlıyken bi koku geldiğini ve sigortasının yandığını söylemişti icini actığımda besleme katınta 3 tane yanmış mosfetle karşılaştım mosfetleri değiştirmek istedim ama üzerlerindeki değerleri okuyamadım diğer mosfetlerin aynılarıyla değişim yapsam bir sıkıntı çıkarmı yardımcı olurmusunuz

Devre kartının altından takip edin. Bu mosfetler hepsi paralel ise resimde görünen mosfetlerin hepsini ( tüm paralel olanları ) sağlam olsalar dahi değiştirin.

İlk çalıştırmada akım sınırlamalı bir güç kaynağı ile besleyin ki bir kısa devre var ise mosfetler yine yanmasın.

Devre kartının altından takip edin. Bu mosfetler hepsi paralel ise resimde görünen mosfetlerin hepsini ( tüm paralel olanları ) sağlam olsalar dahi değiştirin.

İlk çalıştırmada akım sınırlamalı bir güç kaynağı ile besleyin ki bir kısa devre var ise mosfetler yine yanmasın.
Bu mosfetleri üzerindeki değerler ile aynı olanları bulamadım ırfz234n herhangi bir mosfetle değiştirsem sıkıntı cıkarmı

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri