Otel kapı kilit sisteminden kontak ucu alınırmı

Merhaba arkadaşlar otel kapı kılıtsıstemı kullanılmıs olan bır rezıdans ta ayrıca dıyafon sıstemı mevcut
yönetim daırelerden kapı gırıs modulu sayesınde kapının acılmasını ıstemekte yardımcı olabılırsenız sevınırım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Nasıl bir yardım talep ediyorsunuz?
Profesyonel olarak mı?
Amatörce mi?

profesyonel şekilde
kısaca açıklamada bulunmak istiyorum
mevcut şekilde çalışan bir kapı kilit i zaten var
örnek resim kilit sistemi
hotel_cardlock.jpg

Ayrıca binada akıllı bina otomasyonu mevcut otomasyonun özelliğinde intercom var ve daireler ile kapı giriş modülü sayesinde görüşme yapılmakta kapı modülü daireden gelen komut ile koru kontak verebiliyor.
Ben bu kuru kontak ı kullanarak araya koyulabilecek elektronik bir devreyi tetikleme yaptırabilirim bu noktaya kadar bir sıkıntı yok.
not: kuru kontak yaklaşık 6 sn ye çekili kalıyor
Dün kapıdaki kilit i söküp biraz inceleme yaptım
elektronik devre üstünde herhangi bir çözüm bulamadım
kilit bölümünde küçük bir motor var motor 2 yönlü çalışmakta
kartı okuttuğu muzda 1sn ligine 2 volt geliyor ve kapı açılıyor 4 sn sonra ters voltaj ile 1 sn liğine 2 volt geliyor kapı tekrar kilitlenmiş oluyor.
Not: motor a 1sn den fazla voltaj verdiğimde kilit sisteminde ses geliyor [ örg: tırtırtıtr gibi :) ] fakat kilit sisteminin çalışmasına zarar verecek bir sorun yaratmıyor.
Benim istediğim kilit içindeki motor u kuru kontak ile tetik lete bilecek bir devre veya başka bir öneriniz
varsa tabiki denemek isterim.
yeterince detaylı anlatabilmişimdir umarım

uğraşma...marka hafele ise bir şey yapamazsın...
logo_haefele_header_htr.gif

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri