Osilatör ve mosfet sürücü devresi tavsiye

siz mosfeti 10v Vgs voltajında anahtarladığınıza göre mosfetinizin Qgate i 225 coulomb. yani yüksek. 1 den fazla mosfet kullanmanızı tavsiye etmem.
2153 yerine IRS2153D daha iyi.
mosfetinizi düşük qgate olan ile değiştirirseniz ısınma azalır.
mesela bunun gibi.
https://www.mouser.com.tr/ProductDe...hyDBzk1/WiyiD72S9/3WSizfYj9lnt9X2/iArgIV0Ww==

Hocam merhaba, üzerinden çok zaman geçmiş ancak projenizi tamamlamış mıydınız? Nasıl bir sistem kullandınız

Evet tamamladım indüksiyon ısıtma için yapmıştım ir2153 çıkışını 2110 a girip mosfetleri sürmüştüm

Hocam önce kare dalga üreten bir osilatör mü tasarladınız, sonrasında çıkan sinyali de mosfet sürücü ile mi yükselttiniz. Nasıl bir sistem kurdunuz, yardımcı olabilir misiniz?

hocam bu devreyi bir anlatabilir misiniz nasıl çalışıyor. Nasıl sinyal üretip, nasıl yükseltiyor

Hocam önce kare dalga üreten bir osilatör mü tasarladınız, sonrasında çıkan sinyali de mosfet sürücü ile mi yükselttiniz. Nasıl bir sistem kurdunuz, yardımcı olabilir misiniz?

ir2153 high side/low side kare dalga üreten bir osilatör içeriyor bu entegrenin çıkışını ir2110 (mosfet driver) ile güçlendirdim 2110 ile de mosfetleri high side/low side olarak sürdüm.

sağolun cevabınız için ,bununla kaç amper ve kaç khz dalga üretebildiniz hocam?

Akım konusunda bir şey diyemicem hiç ölçmedim gerek olmadı ama sadece ir2153 ile 100 khz kare dalga da iki adet 100 amperlik mosfeti high side/low side olarak anahtarlıyordum. Sonra çıkışı 2110 ile güçlendirince mosfet sayısını 6 adete kadar çıkardım toplamda aldığım güç 6kw. idi

Akım konusunda bir şey diyemicem hiç ölçmedim gerek olmadı ama sadece ir2153 ile 100 khz kare dalga da iki adet 100 amperlik mosfeti high side/low side olarak anahtarlıyordum. Sonra çıkışı 2110 ile güçlendirince mosfet sayısını 6 adete kadar çıkardım toplamda aldığım güç 6kw. idi
köprüye çevirsen güç dahada artar.
şetö mesajlarımla uğraşma.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri