Osawa anfi sorunu

yani ? halledemedin mi ?

yani ? halledemedin mi ?
Abi duruyorum düşünüyorum anfinin başına gidiyorum [emoji23] en son bu akşam ırf 448 önündeki taş dirençleri söküp ölçtüm sonra denerken usb taktım hoparlör den çok hafif fısıldama gibi ses geliyo termal kamera ile gözlemlemeye başladım bir iki dakka çalışınca en sondaki adaptör tarafındaki ırf 448 in 50 derce çıktığını gördüm sadece o hemen kapattım şey dikkatimi çekti iki ırf 448 e bir c1815 tip küçük transistör var onu söktüm değer vermedi ölçü aleti test etmediğim tek transistör bu taraftakini söküp ölçmüştüm daha doğrusu ikinciyi göremedim iki mosfetin arasında be bütün devrede sadece iki tane var söktüm spariş vereceğim ekledim sepete bakalım ama hiç umudum yok inşallah çalışır

Bozuk c1815 transistor ü de değiştirdim sonuç yine aynı termal kamera ile baktığım da bikaç direnç ısınıyor direnci bi ayağı tansistöre gidiyor bu transistör ler bozuk olabilirmi

Aşağı eklediğim transistör den bulamıyorum pcb de ve transistör ün üstünde A904 yazıyor türkiyede satan yeryok 2sa904 olarakmı geçiyo bu transistör yurt dışında öyle geçiyor üste 6a15 yazıyor bulabileceğim yer varmı
IMG_20190219_220923.jpeg

2SA940 (A940) Yenisi peynir ekmek gibi var kardeş :)... Hatta... eski arçelik beko 11 sistem tüplü tv lerin çıkan şaselerinde vertikal devresinde birer tane var.

2SA940 (A940) Yenisi peynir ekmek gibi var kardeş :)... Hatta... eski arçelik beko 11 sistem tüplü tv lerin çıkan şaselerinde vertikal devresinde birer tane var.
Abi yok internette satan ya bundan iki adet vara904 iki adet te c2073 iki tarafta birer tane var c 2073 aldım bundan bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri