Ortam sıcaklığını Belirli Sürelerde Pc Ekranında Görmek?

onur2541

Üye
Arkadaşlar cok acıl lazım bana gereklı olan bılgılerı verırsenız ılgılenırsenız coks evınırım kac gundur ugrasıyom

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öncelikle microkontol( PIC - Atmel ) ile ortam sıcaklığını ölçmeniz gerekiyor. Ondan sonra pc tarafında bir arayüz programı hazırlamanız. En sonunda bunları seri port veya usb üzerinde haberleştirmeniz gerekiyor.

evt bu şekılde olucak da peki arayuz programı ıcın yazılcak kodlar nelerdır mesela ben saatte 1 defa ortamdakı sıcaklık bılgısayar ekranına gelsın ıstıyom bunu nasıl elde ederım hocam

Buradaki asıl nokta sıcaklığı nasıl ölçeceğin. Böyle bir devren varmı?

sıcaklığı ölçmek icin bır devrem yok ama bır sıcaklık sensörünun sınyalı adc ile cevirirsem görebılırım dıye dusunuyorum

tez olarak kağıt ustundemı yapıcaksın yoksa uygulama olarakmı

uygulama olarak hocam

ben bu sekilde pc den okuyorum

delta 14ssr plc
delta dtc 1000r
k tipi termokopul
24 v dc guc kaynağı
pc den okumak ıcın dop panel programının sımılasyonunu kullanırsın yada
sadece dtc 1000 ile dtc programını kullanarak okursun bıraz karısık ama ben okuma yapıyorum bu şekilde.
yakınlarda olsaydın anlatırdım guzelcede burada bukadar oluyo

peki hocam okumak ıcın delta demıssınız de bu deltayı hıc kullanmadım bunun ıcın kod fılan bısıler yazılmıcak mı nasıl okucaz degerleri

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri