Ortak proje geliştirme (atc tool adapter)

Başlamak bitirmenin yarısıysa, düşünmek çeyreğü olabilirmi?:D

İnsan ,olmayan birşeyi düşünemez, düşündüğü şey mutlaka vardır, geriye bunu elle tutulur hale getirmek kalıyor,yani düşünmek işin yarısı, işe başlamakda yarının bir fazlası bence gerisi de sabır ve sabat ile sonlandırmak

Son düzenleme:
Kabaca bir maliyet hesabını şimdiden yapmak lazım. Bazen daha pahalıya patlayabiliyor. Mesela kullanılacak 4 rulman şimdiden belli. Onları listeye eklemeli

İşi anca gırgıra vursan :D şurdan bir alyanda ben sıkıyım desen noluro_O :D

@ankis abi aklındakini solidworks te falana çiz istersen ona göre görsel üzerinden gitmek daha mantıklı olur bence. Gerekirse çizimi paylaşırsan eksikler giderilir.

İşi anca gırgıra vursan :D şurdan bir alyanda ben sıkıyım desen noluro_O :D

@ankis abi aklındakini solidworks te falana çiz istersen ona göre görsel üzerinden gitmek daha mantıklı olur bence. Gerekirse çizimi paylaşırsan eksikler giderilir.

solidworks u hiç bilmiyorum, acad yada mastercam de çizim yapacağım en kısa zamanda inşallah

Biraz ara vermiş gibi gözükmekle beraber düşündüğüm tasarımı görselleştireyim bir parça;
1. resimde spindle ın iş milinin alt kısmı gözükmekde 1. RESİM.jpg.Alt kısım M25 vidalı gözükmekde.Buraya 2. resimdeki gibi bir nipel ayarlamam gerekiyor.2. RESİM.jpg2.resmin geniş çaplı kısmındaki vida adımları iç çapa açılması gerekiyor ki spindle ın iş miline sabitleyebilelim (Torna imalatı olacak bu iş).Ortadaki vidalı delikli bölgeye'de 3. resimdeki quick kaplin denilen aparatı vidalı yerinden bağlayacağız. bu kaplin çelik imalatlı hazır bir parça ve resme göre diğer ucu tak çıkar özellikde pratik bir parça.vidalı yerler m13 gibi duruyor3. RESİM.jpg Bu quick kapline de pull studd görevi görecek 4. parça takılacak.4. RESİM.jpg Bu iki resmin birleştirilmiş görüntüsü ( 3 ve 4 resimler) 5. resim şeklinde olacak.5.RESİM.jpg 4. resimdeki pull studd, tool holdera( 6. resim) (buyuk ihtimal BT30 olacak) takılı olacağından işlem bu şekliyle sonlandırılmış olacak.6. resim.jpg

Lakin resim olarak gösterdiğim hemen hemen her parçalarda modifiye veya sıfır imalat olarak hazırlanacak yerler var.

Şöyle birşey buldum. Acaba kendimi yapmış arkadaş. İsmi "BURHAN TOPRAK"
Bizim ihtiyacımız olan buna

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri