Ortak elektrik için kablo kesiti

Merhaba abilerim biz kardeşimle bağ yerinde ortak elektrik kullanacağız evine trifaze elektrik geliyor biz de Akedas fark etmesin diye arka taraftan buattan elektrik çekeceğiz evlerimizin arasında 25 metre uzaklık var ben kışın sürekli 2 3 UFO çalıştıracağım ustaya sorduk 3x2.5 ile hallederiz dedi ben de çok güvenemedim sizce evin tesisatı kaldırır mı bu arada kardeşim de sürekli 2 3 UFO çalıştırıyor. Lütfen yardımcı olun abilerim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
-Yapılan iş yasal olmadığı için,başınız derde
girebilir,
- 3×2,5 olmaz,asgari 4 mm² olmalı,
- Aranızda anlaşarak ,5 kw ı geçmeyecek şe-
kilde kullanabilirseniz,elektrik aldığınız yerde
sorun olmaz,
- Tesisatlarınızda,mutlaka,kaçak akım şalte-
ri olmasına dikkat edin,
- Her ihtimale karşı,kendi evinizdede,toprak-
lama tesisatı ( asgari 1 adet fi 20 mm,2 mt
çubuklu ) yaptırın.

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Aranızda anlaşarak 5kw ı geçmeyeck şekilde derken orayı anlamadım bir de UFO lar 3kw yani 9 kw yapıyor bir sorun olmaz değil mi buattan alırsak

2 ufo demek oluyor.Buattan değil,ilk abone-
nin sayaç çıkış tablosundan.

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Aranızda anlaşarak 5kw ı geçmeyeck şekilde derken orayı anlamadım bir de UFO lar 3kw yani 9 kw yapıyor bir sorun olmaz değil mi buattan alırsak
Buat dan degıl, ana sayac panosundan ayrı hat cekmenız, (söylendıgı gıbı, 3 x 4 ve topraak hat) işnizi görebılır ama, ana sıgorta kolon sıgorta vs güçlendırmenız gerekebilir.

Hayır bizim evin ruhsatı yok kardeşimin evinin ruhsatı ve elektrik abonesi var

Hayır bizim evin ruhsatı yok kardeşimin evinin ruhsatı ve elektrik abonesi var

tarla ise ( ekin durumu ) ???
gerekli şartları öğrenin su motoru ( mono veya trifaze ) yeni başvuru .
su motor ve su kuyusu ??? isteyebilirler ( kontrol esnasında )
istenmesi gerekir , ama

ekin ekmek için su motoru için yeni bağlantı başvurusu , kardeşin için kabul etmezlerse .
siz başvurun su motoru için . bir çözüm .

aklınıza koymuşsunuz evden enerji ( elektrik ) alacaksınız .
uzatma yapılır sorun olmaz .
işi sayaçtan itibaren tüm siğortalarınız kaçak akım röleniz , kablo kesitleri uygun olması gerekir .
evde de enerji ( elektrik kullanılacak ) hesaplama yapmadan işe başlamayınız .
+ uzatma kablosu cinsi kesiti , siğortalar ,kaçak akım rölesi + topraklama , vsgibi önlemler .

iki bidon suyu tek musluktan dolduruysunuz . uzun vakit alıyor
iki musluk yapılım dediniz .
sonuç ? aynı vakit .

ana su borunuz dar .

Son düzenleme:
Yasal değil sorumluluk sizin üstelik elektrik tesisatı kaynaklı yangın çıkma tehlikesi var, değip degmeyecegine kararınızı verin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri