Orta ve profesyonel seviyede multimetre önerisi

YasinR

Üye
Bütçem ortalama 300 TL civarında. Elektrik-elektronik bölüm öğrencisiyim. 2 yılımı 30 TL'lik bir multimetre ile geçirdim ve artık profesyonel bir şeyler bakıyorum. Kondansatör vs. ölçebilen, çengelli probu olan gibi gibi. Ne önerirsiniz? Kullanan arkadaşların tavsiyelerine özellikle bekliyorum. Ayrıca bildiğim kadarı ile Uni-T marka multimetreler var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

bak genç insan, bu konu üzerine onlarca başlık açıldı ve yüzlerce cevap verildi. beni A kalite dediğimi başka kişi B marka daha iyi demiştir. buradaki kriter senin neyi okuyabildiğindir. kafanda neler var otur yaz en uygun cihazı zaten bulacaksın. bizlerin verdiği tavsiye sana hizmet etmezse hüsrana uğrayacaksın. kullanacağın makinenin hassaslığı senin yaptığın işle doğru orantılıdır. ben hem dijital hem de analog kullanıyorum. bir tane değil 3-4 tane ölçü aleti kullanıyorum nedenine gelince benim gibi tamirci olursan işi garantiye almak isteyeceksin. bir aletin doğru ölçtüğü bileşeni diğeri arızalı gösterebiliyor. yani tek ölçü aleti herzaman garanti değildir. hatta bazen seri lamba en güvenilir ölçü aletidir bir kenara yaz.

bak genç insan, bu konu üzerine onlarca başlık açıldı ve yüzlerce cevap verildi. beni A kalite dediğimi başka kişi B marka daha iyi demiştir. buradaki kriter senin neyi okuyabildiğindir. kafanda neler var otur yaz en uygun cihazı zaten bulacaksın. bizlerin verdiği tavsiye sana hizmet etmezse hüsrana uğrayacaksın. kullanacağın makinenin hassaslığı senin yaptığın işle doğru orantılıdır. ben hem dijital hem de analog kullanıyorum. bir tane değil 3-4 tane ölçü aleti kullanıyorum nedenine gelince benim gibi tamirci olursan işi garantiye almak isteyeceksin. bir aletin doğru ölçtüğü bileşeni diğeri arızalı gösterebiliyor. yani tek ölçü aleti herzaman garanti değildir. hatta bazen seri lamba en güvenilir ölçü aletidir bir kenara yaz.
Hâklisiniz fakat dikkat etmem gereken özellikler nelerdir örneğin isi probu olan var gereklimidir kullanıyormusunuz

ısı probu olan bir tane kullandım o da başka şey ölçerken kötü yola düştü, kendini huradaya ayırdı. gerekli mi? değişken cevap verilebilir. bence hem evet hem hayır, ısıyı en iyi parmaklar ölçer, sadece neyi ölçmeyi gerektiğini biliyorsan

Selamlar.
İhtiyaçlarınız belirleyin öncelikle.
Ölçüm kademeleri otomatik olanını tercih
edin. Ayrıca buzzer kademesinde,
prop temas ve ses duyma arasında gecikme
olmasın.
İleride ısı kontrol sistemi yapma işiniz olur mu?

Bir de bütçenizi zorlayın. Ha deyince ölçü
aleti alınmıyor.

Kolaylıklar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular