Ormanda içerisinde bir yangını tespit eden ve RF üzerinden bilgi veren sistemin gerçekleştirilmesi

Bu Sensörün yuvarlak PCB li olanı burada yok, bu türde b,r şey tavsiye ederim (mesela 16 sensör) ancak 5 li olanıda kullanılabilir,

4-Flame-Sensor-Modules.jpg

bulamazsanız, tekli olandan dairesel şekilde dizebilirsiniz.
Ancak tekli olanlar dijital çıkışlı, size analog çıkışlı olan daha fazla yardımcı olur. Eğer üzerindeki linear opamp ise (komparatör entegresi değilse) geri besleme direnci ilavesi ile analog çıkış sağlayabilirsiniz.

Şu firmada var
https://www.robotistan.com/ates-algilayici-sensor-karti-flame-sensor

Son düzenleme:
Teşekkür ederim yine konuya ilginiz için. 5 kanal olandan 2 tane düşünmüştüm ben de.

Merhabalar tekrardan :) . Bir konuda yardımınızı isteyecektim. Projede malzemeleri aldım hocaya bir kaç ilerleme raporuda sundum ve şuan bir ilerleme raporu daha sunacağım sonra projeyi tamamlayacağım. bugün-yarın bir ilerleme raporu hazırlamam gerekiyor ama elimde ki bir malzeme yanlış. Lora modülüm 900 mhz uyumlu antenle çalışıyor anca elimde 433 mhz lik bir anten var. vaktim olmadığı için değişemedim, şehrimde de bulamadım. Şuan sadece bağlantılarını kurup ve elimde kodlarla deneme yapacağım. Ve rapor sunacağım. Acaba elimde ki anten lora modülüyle çalışır mı ?

Anten 433 mhz ile lora 900 mhz ile uyumlu sadece birbirlerini bozmayıp, yanyana yapacağım testlere uygun olması şuan benim için yeterli.
Anten 433 mhz ile lora 900 mhz ile uyumlu sadece birbirlerini bozmayıp, yanyana yapacağım testlere uygun olması şuan benim için yeterli.
4DF18AC5-B6F1-4B09-AADE-54ADB3942F73.jpeg

Sadece "Anten" ise kolay, foto ve data gönderin
Ayrıca, uzun mesafe için:

https://www.thethingsnetwork.org/forum/t/diy-external-antenna-for-gateway/3011

Veya normal mesafeler için:

Şu anki antenle bir deneyin, konnektörler uygunsa , mesafe testi yapabilirsiniz
tamamdır.

Ekli dosyalar

• 219BD328-AE7F-41DD-BBD4-82A9D74B82EE.jpeg
    219BD328-AE7F-41DD-BBD4-82A9D74B82EE.jpeg
    259 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Eline saglık,dersden geçersinde bunu ormana koyamayız.
Ormanda batarya ile çalıştırılacagından enerji tasarrufu için periyodik uyuyup uyanma,batarya durumunu bildirme vs lazım.
Hazır yapmışken durmak yok geliştirmeye devam.
Birde aynı projeyi arm tabalı işlemcilerle yapmayı dene,daha profesyonel olur.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri