Oransal ısı kontrolü

İyi forumlar, PT100 ile LM35 arasındaki farklılıkları açıklayabilecek biri var mı acaba?Bir de bu konuda belirtilen proje için hangisinin kullanılması daha mantıklı olur neden? Değerli yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Optik ekleyerek kendi SSR ni oluşturabilirsin Triyakı değiştirerek farklı güçlere dayanıklı hale getirirsin.
image13.gif

İyi forumlar, PT100 ile LM35 arasındaki farklılıkları açıklayabilecek biri var mı acaba?Bir de bu konuda belirtilen proje için hangisinin kullanılması daha mantıklı olur neden? Değerli yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

PT100 bir termo dirençtir. Isı ile direnci değişir.

LM35 ise bir sensördür. 3 bacaklıdır. 2 uc besleme voltajı 3. ucu çıkış ucudur. Çıkış ucundan voltaj çıkmaktadır.

Kullanım yerleri tamamen farklıdır. PT100 endüstriyel uygulamalar için uygundur. LM35 ise genelde pcb montaj tiptir. Genelde sıcaklık gösteren saatlerde v.s. kullanılıyor.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar,
Ekli dosyayı görüntüle 34641
yukarıda görüldüğü gibi bir sistem tasarlamamız gerekiyor.Sorularım şunlar PLC ile oransal olarak kontrol edebileceğim bir ısı kaynağı arıyorum maket bir evi ısıtmada kullanılacak.Onun dışında bu kaynağı oransal olarak kontrol edebilecek bir komponent arıyorum SSR yani solid state röle bu oransal kontrol için kullanılabilir mi?Eğer kullanılamazsa ne tavsiye edersiniz.cevap süresinin kısa olmasını istiyoruz.Bir de sensör olarak ne tavsiye edersiniz?
Aradan yıllar geçmiş ama sorunuzu nasıl çözdünüz bende şuan plc analog çıkışı ile rezistans sürmek istiyorum ne önerirsiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri