Optimum BF20L Vario Freze CNC

Valkeron

Üye
Selam arkadaşlar

Forumda yeniyim. Optimum BF20L Vario Freze aldım. Bunu CNC ye çevirmek istiyorum. Bir süredir forumları okuyorum. Bu konuda bilgim sıfır olduğumdan biraz kafam karıştı.
Öncelikle CNC kit buldum.

• Fits both Optimum and Top-Tech BF20Lv models.
  • Comes with recirculating ball screws for all three axis
  • 2.2Nm motors for each axis
  • all required parts and hardware
  • You provide the controlling and driving electronics.

140.jpg

Fakat breakout kartlara gelince bir sürü çeşit çıktı karşıma ebay da. 3-6 axis arası 20 dolardan 200 dolara kart dolu. Kart ve cnc kit harici ihtiyaç duyacağım başka parça var mı bilmiyorum.
Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Son düzenleme:
memnun musunuz? spindle'da ve kızaklarda boşluk var mı? vuruntulu çalışma yapıyor mu? parallelik ve kare toleransları nekadar? nekadar ince işçilik yapıyorsunuz? bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.

Eklediğin o fotoğraftan birşey anlaşılmıyor. Paralel portlu kartta olsa usb li kartta olsa haberleşme hızı önemli. Ona dikkat etmek lazım. Paralel potta genelde parazit sıkıntısı çok oluyor.

Ne kadar hassas iş yapacaksın o önemli. TB6560 gibi bir kart alarak tek kartla da işini bitirebilirsin yoksa her motora harici sürücü ve interface kart alarak daha detaylı da yapabilirsin. Bütçe ne durumda bu iş için

Bildiğim kadarıyla BF20 ve Grizzly g0704 aynı. g0704'ü CNC'ye çeviren çok var. Referans olarak araştırılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri